Gönüllü İmzayı Beyaz Kağıt Zorbalığıyla Engelleyenler Suç İşliyor

Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı yapmış olduğu basın açıklamasında 15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye’nin terörle mücadele verdiği çetin mücadele, iç ve dış güçlerin ülkemizi bölmeye yönelik gayretlerinin karşısında milli birlik ve beraberlik özellikle siyaset kurumu tarafından sıkça vurgulanmaktadır dedi.

Gönüllü İmzayı Beyaz Kağıt Zorbalığıyla Engelleyenler Suç İşliyor

Değerli Basın Mensupları

15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye’nin terörle mücadele verdiği çetin mücadele, iç ve dış güçlerin ülkemizi bölmeye yönelik gayretlerinin karşısında milli birlik ve beraberlik özellikle siyaset kurumu tarafından sıkça vurgulanmaktadır.

Bu vurguda kimsenin ayrımcılık yapmaması, özellikle kamuda bu tür ayrımcılık yapanların iyi niyetli olmadığı hatta kripto olarak bile değerlendirileceği ifade edilmiştir.

Türkiye sevdasını, emeğinin önüne koyan bir sivil toplum örgütünün mensubu olarak bizler; bu anlayışa dikkat ettik ve zedelenmemesi adına gayret gösterdik.

Değerli Basın Mensupları;

Ülkemizin oldukça hassas bir dönem içerisinde olduğunu düşündüğümüz için biz böylesine hassas davranırken ne yazık ki bazı idarecilerin hala yandaş sendikacılık sevdasına tutulmalarını, ayrım ve ötekileştirme yapmalarını görmek çok sıkıntılıdır.

Sabrımızı zorlayıp, bardağı taşırıp hadlerini aşanlar, makam koltuğunun gölgesinde sendikacılık yapmaya kalkışmaktadır. Sağlık çalışanlarının bize olan teveccühünü çekemeyen bazı idareciler tabir caizse koltuklarına kuruldukları ikna odalarında üyelerimizden beyaz dilekçe almakta gönülden atılan imzalara zorbalıkla engel olmaya çalışmaktadırlar.

Adaletlerinin terazisini ortadan kaldıran, personel arasında ayrımcılıkta sınırların zorlandığı ve alenen sendikamıza düşmanca bir tavır sergileyen bu şahıslarla ilgili gereği yapılmalıdır.

il sağlık Müdürlüğü personel Başkanının Sağlık Sen Başkan yardımcısı olması etik bir davranış değildir.Bir koltukta 2 karpuz olmaz.

Biz sendikal rekabeti her zaman savunuruz ve isteriz ama ayrımcılık ve ayrıcalık gibi kamu çalışma düzeni ve huzurunu bile bozan uygulamalara asla müsamaha göstermeyiz.

Buradan açıkça söylüyoruz ki; hiç kimse idarecilikle sendikacılığı karıştırmasın ve makamını kullanarak bu işlere bulaşmasın.

Bunların yaptıkları kanunlara göre de suçtur. TCK’da bu suçu işleyenlerin hapis cezasına çarptırılacağı açıktır. 4688 sayılı Kanun, Türkiye’nin taraf olduğu uluslararası sözleşmeler sendikal baskının yapılamayacağı idarecilerin bu konuda ayrım yapamayacağı ifade etmektedir.

Açıkça ilan ediyorum ki bu kişiler hakkında Ankara’da dahil olmak üzere ilgili yerlere gerekli müracaatlar yapılacaktır. Bu işi yapanları devletin en yüksek merilerine kadar ileteceğiz.

Bu konuda gerekli başvuruları da yapmak üzere olduğumuzu kamuoyuna duyuruyor, bu dönemde kamuda böyle işlere kalkışarak huzuru bozan ve çalışma barışını zedeleyenlere de fırsat verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu tür işlere kalkışanlar hakkında gereği yapılmalıdır.

Hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

Fatih Galender ZENGİN

Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı

Kaynak://www.haber657.com/sendika/gonullu-imzayi-beyaz-kagit-zorbaligiyla-engelleyenler-suc-isliyor-h3005.html

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
BAYBURT69
BAYBURT69 - 4 ay Önce

Bayburt ilinde de çok fark eden bir yaklaşım yok. Yazıklar olsun. Bir de ahlaktan namustan bahsederler ırızcılar.

gümüşhane
gümüşhane - 4 ay Önce

Yöneticilerin sendikaya üye olmaları yasaklanmalı . Hem yöneticilikten parayı vuruyorlar , hem de sendikanın paralarını makbuz karşılığı cukkalıyorlar . Hertürlü musluğu kendilerine çevirmişler . Tabi ki saldıracaklar böyle olunca .

özet olarak..
özet olarak.. - 4 ay Önce

Sayın başkan eleştirinizi yeterli ve etkili bulmuyorum meramınızı da tam olarak dile getirmemişsiniz zaten. Kamu da sözleşmeli atanan idareciler neden hep memur (sarı) sen li, sizin üyeleriniz arasında eğitimli liyakat sahibi kişiler yok mu hiç. Bunun mücadelesini ne şekilde veriyorsunuz mız mız la olmuyor, ben de Türk Sağlık Sen üyesiyim, lütfen bu eleştiriyi dikkate alıp biraz düşünelim. Saygılarımla

hakan
hakan @özet olarak.. - 4 ay Önce

Türk sağlık sen üyelerinin yönetici olmamasının sebebi liyakat, eğitim değildir. Çünkü kimseye eyvAllahları olmuyor . Yanlışa yanlış diyebiliyorlar. Sarı sendika hükümetin arkasına sığınmış , elde ettiği güçle millete zulmediyor. Vicdan sahibi bir insan bunları yapamaz. Ama gözlerini hırs ve kin bürümüş insanlar herşeyi yapar. Çünkü para musluğunun kesilmesini istemezler.

MEHMET02
MEHMET02 - 4 ay Önce

Memur heyeti önceki akşam da, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile bir araya geldi. Görüşmede halihazırda Plan ve Bütçe Komisyonunda yer alan 3600 ek gösterge düzenlemesinin Meclis'e hızlı bir şekilde getirilmesi istendi. Ayrıca memurların diğer sorunu olan sözleşmeli personel statüsü ve yardımcı hizmetler konusu da ele alındı.
3.600 ek gösterge, 24 Haziran Genel Seçimleri öncesinde hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hem de AK Parti'nin seçim vaadi arasında yer almıştı. Ek gösterge düzenlemesi, ilk 100 günlük eylem planında yer almazken ikinci 100 günlük eylem planında sadece öğretmenlere verileceği açıklanmıştı. Ancak memur cephesi bunun adil olmayacağını, tüm kamu personeline verilmesi gerektiğini vurgulamıştı.

mehmet02
mehmet02 - 4 ay Önce

Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." On dört yıl oldu bir gelişme yok

SIRADAKİ HABER