Gerekli yardımları sağlamak, iktidar partisinin ve ilçe başkanlarının zaten görevidir

Gerekli yardımları sağlamak, iktidar partisinin ve ilçe başkanlarının zaten görevidir

muglahaber com'da yer alan haberde AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in, Bodrum Devlet Hastanesi’ndeki personel yer değişikliklerine müdahale ettiği iddia edildi.

Haberde;

"Bordum Devlet Hastanesi’nde görev yapan personeller arasında gerçekleştirilen yer değişikliği operasyonunun AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in müdahalesiyle gerçekleştirildiği iddia edildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

İlçe Başkanı Gökmen’in, Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Oğuz Şahin’in odasından bu değişiklikleri yönettiği ileri sürüldü. İlçe Başkanı Gökmen’in bu müdahalesi, bazı çevrelerce, “AK Partili Bodrum İlçe Başkanı, istediğini istediği yere atıyor. Bodrum’da adeta flaş atama kararnamesi gerçekleştiriliyor” olarak yorumlandı.

Ayrıca, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in eşinin de Bodrum Devlet Hastanesi’nde tıbbi sekreter olarak görev yaptığı, hatta kendisine özel oda tahsis edilmesine rağmen göreve başladığı günden bu yana çalışmadığı da iddialar arasında yer alıyor.

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Kamu görevlileri ihtiyaç duyulan alanlarda, görevlerini yapmak durumundalar. Daha önce kendilerine tanınan istisnai durumlar bugünün şartlarında kendi görevlerini yapmamaları anlamına gelmez. Buna karar verecek olan hastanenin başhekimidir ama geçmişte bir takım torpille gelmiş kişiler varsa eğer niye kendi görevlerini yapmaktan çekiniyorlar? Herkes kendi görevini yapmak durumunda. İlçe başkanım tabi ki hastaneye gidip başhekimin ihtiyaçlarını öğrenmek durumunda. Gerekli yardımları sağlamak, iktidar partisinin ve ilçe başkanlarının zaten görevidir. Haksızlığı gidermek için zaman zaman olaylara müdahil olmak gerekebilir” dedi "ifadelerine yer veridi.

Kaynak:https://www.muglahaber.com.tr/bodrumda-saglik-rotasyonu/

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bodrum
Bodrum - 6 ay Önce

Adam doğru söylemiş çalışmayan işini yapmayan devletten maaş almasın hakkımızı arasınlar. Boş beleşçilerin yerleri değiştirilsin

SIRADAKİ HABER