Genel Kurul'da memur ve emekliye ek zammın görüşülmesine geçildi

AK Parti'nin kabul edilen önerisi doğrultusunda memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifinin görüşmelerine geçildi

Genel Kurul'da memur ve emekliye ek zammın görüşülmesine geçildi

Meclis Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.

Genel Kurulda, gündem dışı konuşmaların ardından İspanya Senatosu-Temsilciler Meclisi AB Komisyonu Başkanı Susana Sumelzo ve beraberindeki parlamento heyetinin Türkiye'yi ziyaretinin Meclis Başkanlık Divanının kararıyla uygun bulunduğuna dair TBMM Başkanlık Tezkeresi okundu.

Daha sonra siyasi parti gruplarının önerileri ayrı ayrı ele alındı. CHP'nin "Türkiye ve Katar arasındaki ekonomik ilişkiler", HDP'nin "Kriminal Polis Laboratuvarı ile Adli Tıp Kurumunun verdiği raporlar" ve İYİ Parti'nin "İlaç ve tıbbi cihaz sektörü" ile ilgili araştırma önergelerinin ön görüşmelerinin bugün yapılması önerileri görüşüldü. Görüşmelerin ardından yapılan oylamada, söz konusu öneriler kabul edilmedi.

AK Parti'nin, TBMM'nin çalışma takvimine ilişkin grup önerisi de görüşüldü. Kabul edilen öneriyle, memur ve emekliye ek zammı da içeren Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, gündemin ilk sırasına alındı.

Öte yandan, CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun Çiftçilerin Kamu Bankaları, Özel Bankalar ve Tarım Kredi Kooperatiflerine Olan Kredi Borçlarının Faizlerinin Silinmesi ve Borçlarının Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun Teklifi'nin doğrudan Genel Kurulun gündemine alınmasına ilişkin öneri de görüşüldü. Gaytancıoğlu, teklife ilişkin konuşması için kürsüye mazot bidonu ile geldi. Yapılan oylamada öneri kabul edilmedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Genel Kurulda, memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifinin görüşmelerine geçildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 15:41

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 2 hafta Önce

Dedik ki bekleyin sabredin devlet her kesime zam yapacak çıldırmayın maaşlarınız ballı olacak her kesim mutlu olacak ve dahası da var. Bitmiş batmış Türkiye dedikleri sürekli para dağıtıyor maaşların hepsini iyileştiriyor ve Ak Parti halkını sevindiriyor.

Bozguncular
Bozguncular - 2 hafta Önce

Zam yapsanızda yapmasanızda ortada sorun yok. Belirli kişiler sorun var algısı yapıyor. En kötü sağlık çalışanı 6000-10000 doktor 10.000 + alıyor. Sadece yetmiyor diyenler keyfine yetiremiyor. Onların sayısıda belli kimler olduğu da belli

1234
1234 @Bozguncular - 2 hafta Önce

ulan bozguncuda sensin mazot 14 TL olmuş burda ahkam kesme git işine bak hepimiz devletimizide bayrağınıda seven kişileriz kahramanlık ayaklarına yatma

Mert mert
Mert mert - 2 hafta Önce

Bir tane aklı başında adam da çıkıp demiyor ki %36, %30 dan büyük

Mert mert
Mert mert - 2 hafta Önce

2023 yakındır

SIRADAKİ HABER