Filistin Dışişleri Bakanı'ndan Barış Pınarı Açıklaması

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Barış Pınarı Harekatı'nı kınadıkları yönündeki iddiaları yalanladı.

Filistin Dışişleri Bakanı'ndan Barış Pınarı Açıklaması

Türkiye, güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştı. Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Barış Pınarı Harekatı'nı kınadıkları yönündeki iddiaları yalanladı. Maliki, konuyla ilgili olarak "Filistin, Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak" dedi.

Arap Birliği olağanüstü toplanıyor

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlediği operasyon nedeniyle Mısır'ın acil toplantı talebi ve bazı ülkelerin de bunu desteklemesi üzerine Arap Birliği, Barış Pınarı Harekatı'nı görüşmek üzere 12 Ekim Cumartesi günü olağanüstü toplanacak. Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el- Maliki, Filistin olarak Arap Birliği toplantılarına her zaman katıldıklarını kaydetti.

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Hüsam Zeki, 12 Ekim Cumartesi günü dışişleri bakanları seviyesinde olağanüstü toplantı düzenleneceğini ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 13:20

Fatma Aytekin

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

MAKUL VE MANTIKLI BİR AÇIKLAMA. UMARIM ARAP BİRLİĞİ TOPLANTISINDAN DA,MAKUL BİR AÇIKLAMA ÇIKAR. SAYGILARIMLA.

eski
eski @SELİMCAN - 5 ay Önce

Neyin makulu ve mantıklısı yahu? Biz araplara rağmen filistinin arkasında duran tek devletiz, biz olmasak israile gerek kalmadan araplar yok edecek filistini. Adam açıklama yapmadık, yapmayacağız demiş...kişiliksizlik hatta hainlik.Git rumları destekle, git ... örgütünü destekle ondan sonra biz de senin arkanı kollayalım! yok öyle beleş yaşamak, yok öyle kişiliksiz tavır

MEMUR
MEMUR @SELİMCAN - 5 ay Önce

KES SESİNİ ADAMLAR HAİN ZATEN MAKUL AÇIKLAMA NE BOŞ BOŞ SAÇMALIYON HER YERE YORUM YAZIYON

Sağ Mem
Sağ Mem - 5 ay Önce

Açıklama da bulunmayacakmış? Neyden korkuyorsun, kimden korkuyorsun? duruşunu belli etmeyenden her türlü hainliği bekleyebilirsin.? Arap dünyası o kadar peygamber geldi ama hala uslanmadı? bu dünyada sizi satmayacak tek ülke TÜRKİYE dir......

MUHAMMED
MUHAMMED - 5 ay Önce

ATAMA LİSANSIN HAKKIDIR
M
muhammed ece
alıcı mehmetsukru.erdinc, ahmet.zenbilci, a.aydin, +248
2 saat önceAyrıntılar
SAYGIDEĞER VEKİLİM

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK MEZUNUYUM. ACİZANE AŞAĞIDA BELİRTTİĞİMİZ GİBİ BU AY SAĞLIK BAKANLIĞI TARAFINDAN GERÇEKLEŞECEK SAĞLIK PERSONELİ ATAMASINDA BİZE HAK TANINAN ATAMA HAKKINA DAİR BİR RİCAM OLACAKTI. BU HAKKIMIZI GEREKLİ BİRİMLERE VE ŞAHISLARA İLETMENİZİ RİCA EDERİM.

Aşağıdaki metin bakanımız sn.Fahrettin Koca'nın açıklamalarından alınmıştır. Görüldüğü üzere bakanımız bizzat şahsi görüşüyle Hemşirelik mesleğinde Lisansın önemini vurgulamıştır. Hâl böyleyken biz Lisans Hemşireler ne yazıkki istediğimiz kadrolara ulaşamıyoruz. İlk alımda bize verilen kadro sayısı bunun ispatıdır. Biz Lisans Hemşireler ve Genel Hemşirelik Camiasının da üzerinde durduğu nokta Hemşirelik mesleği için Lisansa teşvik edilmesidir.

###
Sağlık Bakanlığı olarak ebe ve hemşirelerimizin eğitim seviyelerini yükseltmek için teşvikler uyguladık.

Önlisans ve Lisans tamamlamaları destekleyerek bu her iki mesleğin de Lise seviyesinde değil, Lisans seviyesinde eğitim almış personelimizle icrasını hedefledik.

Son yıllarda geldiğimiz nokta bu konuda önemli bir yere ulaştığımıza işaret etmektedir.
###
Dr.Fahrettin Koca

SIRADAKİ HABER