Fatih Altaylı, Bakan Koca'dan özür diledi

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan, aşılama ile ilgili daha önceki yorumları için bugünkü köşesinde özür diledi.

Fatih Altaylı, Bakan Koca'dan özür diledi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya salgın döneminde aşılama konusunda sert eleştiriler yönelten Fatih Altaylı, Koca'dan özür diledi.

Aşılama yaşı 18'e indi, he gün ortalama 1 milyon vatandaş aşılanıyor. Uygulanan birinci ve ikinci doz aşı miktarı saat 23.00 itibarıyla 46 milyon 480 bin 192'ye ulaştı.

Salgına karşı mücadelenin mimarlarından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şimdilerde övgü dolu sözlerle karşılanıyor.

O isimlerden biri de Fatih Altaylı oldu. Yakın zamana kadar köşe yazılarında hedef tahtasında koyduğu Koca'dan özür dileyen Altaylı, şu ifadelere yer verdi:

'Bu önemli bir başarı'


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan özür diliyorum. Samimiyetle. Aşılama konusunda çok ciddi bir mesafe katettik. 18 yaşa kadar indik. Bu önemli bir başarı.

Gerçi Sinovac ısrarını eleştirmiş, aşıda çeşitlendirme yapılması gerektiğini söylemiş ve Biontech ile bir türlü anlaşma sağlanamamasına kızmıştık ve haklıydık ama sonuçta eleştirileri ciddiye alan, samimiyetle çözüm arayan, Fransa'nın 70 milyon dozluk siparişini iptal etmesini Türkiye için fırsata çeviren ve Özlem Türeci ile Uğur Şahin'in vatanseverliklerinden istifade anlaşmayı sağlayan da yine Bakan Koca oldu.

Biraz gecikme ile de olsa sonunda iyi oldu. Aşı meselesini en iyi çözümleyen ülkeler arasına girdik böylece.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Huri
Huri - 1 ay Önce

Özür dileme altaylı kendileri show bakanı sağlık personelinin sorunlarından Bi haber

Sağlık
Sağlık - 1 ay Önce

Evet büyük başarı aşı bolluğu olacak demişlerdi zaten o donemi yaşıyoruz tabiki aşı bol ve her ülke aşıya ulaşabilir oldu.Kemal Sunal filmleri misali gözümüzde herşeyi hemen büyütüyoruz.Gerceklere bakmak yerine kolay yolu seçiyoruz.Yazida hem Fransanın 70 milyonluk dozu iptal etmesini fırsata çevirdi deyip hemde aşıyı bulanların vatan sevdasından bahsetmek..vatani seven o aşının Türkiye de yapılmasını saglar.bir şekilde alt yapıyla beraber vataninin kazanmasını sağlar.yurt dışında olanlar sadece Türk ama hizmetleri başka yere.kimse gerçekleri görmüyor paramızla fazlaca aşı bolluğu olan bir dönemde aşılamayı yapıyoruz.hemde sonucunu bilmediğiniz bir yolda su an 1. Sıradayız diye ovunmekteyiz.Saglik personelinin bedduası oldukça bakan beyin başarılı olacağını sanmıyorum.sadece vatandaş odaklı hizmetle adalet olmuyor onun adı vatandaşın oyunu toplamak için personeli ezmek oluyor...gerçeklere bakmak lazım varsayımların başarı diye tabir edildiği günleri yaşıyoruz...

SIRADAKİ HABER