Faiz artacak dolar düşecek, altın yükselecek

Altın ve dolar piyasasında dalgalanmalar devam ediyor. Dolar hafta başından bu yana değer kazanmaya devam ediyor. Ancak uzman isimler doların da zayıflamanın geleceğinin sinyalini verdi.

Faiz artacak dolar düşecek, altın yükselecek

Altın fiyatları küresel piyasalarda özellikle dolar da yaşanan gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Doların üzerindeki baskısı artarken  ONS altın fiyatları 1800 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. lakin uzman isimler ONS fiyatlarında 2 noktaya dikkat çekiyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

ALTINDA 2 FARKLI SENARYO

Kıdemli analistler ONS fiyatlarının kısa sürede1.920 dolara çıkabileceğini ve yahut keskin bir düşüş yaşayarak 1.600 dolar civarına çekilebileceğini tahmin ediyor. 

RJO Futures'in kıdemli finansçılarından Daniel Pavilonis, basına yaptığı son konuşmada, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Uzman isim Pavilonis, altının bu hafta dirençli olduğunu vurguladı, gittikçe artan dolara rağmen ONS başına 1.830 dolara doğru çıktığını belirtti. Kıdemli analist doların önümüzdeki hafta yönünün altın için kritik olabileceğinin altını çizdi. Pavilonis’e göre, doların ateşinin sönmesi halinde altında canlanma yaşanacak ve ONS 1.920 doları görecek. ABD dolarındaki ek kazançlar 1.600 dolara kadar bir satışı tetikleyebilir. Daniel Pavilonis konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor: 

''DOLAR ZAYIFLAYACAK''

Altın için makro zemin, mali sıkılaştırma korkusuyla meydan okuyor. Ancak negatif reel getiriler ve artan enflasyon bu ters rüzgarları dengelemeli. Negatif reel getiriler, daha güçlü bir USD karşısında altın fiyatlarını yönlendiriyor gibi görünüyor. Diğer merkez bankaları faiz oranlarını artırdıkça ABD dolarının zayıflamasını bekliyoruz. Altın ve gümüş destekli ETF‘lerdeki girişler, mali sıkılaştırma konuşmaları arttıkça istikrarlı. Hem altın hem de gümüşte yalın spekülatif konumlandırma, fiyat artışı için yer bırakıyor. Fiziksel talep, Hindistan’ın ikinci bir COVID-19 dalgası tarafından dövülen bir düşüşten sonra toparlanıyor.

Milli Gazete

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2021, 04:47

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 2 hafta Önce

desenize millet yine ayvayı yedi:)))))

amele
amele - 2 hafta Önce

yalanınız ayın 23 u bugun ortaya cıktı .yok oyle boş haber

SIRADAKİ HABER