Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş hayatını kaybetti

Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş hayatını kaybetti

Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle kaldırıldığı hastanede tedavi gören eski Sağlık Bakanlarından Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti.
Osman Durmuş, 5 Ağustos 1947’de Çankırı’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Elif’tir.

Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Aynı fakültenin Anatomi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimi yaptı. Ankara Hastanesinde Genel Cerrahi İhtisası’nı tamamladı.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. 1990’da doçent, 2003’te profesör oldu. Türkiye Üniversite Öğretim Elemanları Sendikası’nın Kurucusu oldu ve Başkanlık görevinde bulundu. Ulusal ve uluslararası yayınlarda 60 kadar makalesi yer aldı.

21. Dönem Kırıkkale Milletvekili. 57. Hükümet’te Sağlık Bakanlığı görevini yürüttü.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Durmuş, evli ve 3 çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 23:05

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşireler saglık teknisyenleri
hemşireler saglık teknisyenleri - 6 ay Önce

Allah rahmet eylesin kısa sürede olsa bakanlık yapmasına ragmen biz sağlık çalışanları için döner sermayeyi çıkartan şu an uç kuruşta olsa da para almamızı sağlayan sayın bakanımıza Allah rahmet eylesin düşünün çok kısa süre bakanlık yaptı 2,5 yıl filan olsa gerek ama hemen bir yönetmenlik çıkarda ödeme sağladı bizlere ama 20 yıllık ak parti ve sağlık sen yıllardır bakanlık yapanlar bunun üzerine hiçbirsey yapmadılar bir yönetmenliği bile değiştiremediler aksine hep negatif bir duruma daha kötü bir duruma hale geldik ne döner sermaya kaldı ne maaşlar kaldı eridi bitti .Allah rahmet eylesin sayın durmuşa yüzlerce sağlık çalışanın duası onunla olacaktır diğer bakanlara da rahmet dua okuruz inşAllah günü gelince sağlık çalışanları olarak

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar @hemşireler saglık teknisyenleri - 6 ay Önce

Çankırının gururusun sen Bakanım. Sağlıkçılar(Ebe hemşire sağlık memuru) sayende sayende ek ödeme aldı. Yoksa Budgün olsa Doktor dan başkasına vermezlerdi. Mekanın cennet olsun.

SELİMCAN
SELİMCAN - 6 ay Önce

ALLAH RAHMET EYLESİN,ÇOK KIYMETLİ BİR İNSANDI,TAM BİR DEVLET ADAMIYDI.KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM. SAYGILARIMLA.

sercan yılmaz
sercan yılmaz @SELİMCAN - 6 ay Önce

o selimcan ya sen nerdeydin epeydir. gözümüz yollarda kaldı. iyiki geldin. hoşgeldin kral

Hemsireler sağlık memurları
Hemsireler sağlık memurları - 6 ay Önce

Adam 3 yıla yakın bakanlık yaptı döner sermaye yönetmenliğini değiştirdi yeni yönetmenlik çıkarttı bütün birimlerin sağlık ocaklarından tutun da bütün sağlık birimlerinin döner sermaye almasını sağladı eskiden 3ayda bir sadece hastaneler döner sermaye alirlardi toprağı bol olsun sayın bakanımız ama 20 yıldır ne iktidar ne sağlık sen bu bakanımızın yapa bildiğini yapamadılar bir yönetmenliği degistiremediler demek ki isteyen yapıyormuş biz sağlık çalışanları da bizlere yapılanları unutmuyor kimine rahmet kimine beddua edeceğini bilir zamanı geldiğinde hayırlısıyla.sayin bakanımız Allah rahmet eylesin.

Sapmazcan
Sapmazcan - 6 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Çok değerli bir devlet adamı ve bakandı.

hemşireler sağlık mem
hemşireler sağlık mem - 6 ay Önce

sağlık çalışanları için birşeyler yapan yapmak isteyen tek bakandı 3 yılllık bakanlığı döneminde Allah rahmet eylesin.20 yıllık ak parti iktidarında bizler için hiçbirseyler yapmayan bakanlarımıza da rahmet okuruz günü gelince hayırlısıyla inşAllah

Mürüvvet Olgaç
Mürüvvet Olgaç - 6 ay Önce

Allah rahmet eylesin

hemşireler sağlık memurları
hemşireler sağlık memurları - 6 ay Önce

Allah rahmet eylesin sağlık çalışanları için bir şeyler yapan tek bakanımızdı döner sermayeyi her ay verilmesini sağlayan bütün birimlere döner sermaye getiren 2,5 yıllık bakanlığında biz sağlık çalışanları için birseyler yapmaya çalışan bakandı.10 yıl recep akdağ bakanlık yaptı ama bizler için hiçbirsey yapmadı elde var sıfır sonra müezzinoğu vbvb 20 yıllık ak parti iktidarında bizler için hiçbirsey yapılmadı toprağın bol olsun osman durmuş Allah rahmet eylesin biz sağlık çalışanlarının duası hep sizlerle olacak

Kadriye Uzan
Kadriye Uzan - 6 ay Önce

Mekanın cennet olsun inşAllah. Dürüst bir vatanseveri kaybetmenin üzüntüsünü yasıyorum


SIRADAKİ HABER