EROĞLU Doçent oldu

EROĞLU Doçent oldu

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Kliniğinde görev yapmakta olan Dr. Semra EROĞLU Doçent ünvanı almıştır.

 Dr. Semra EROĞLU


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Eğitim: Gazi Üniversitesi (2001-2007), Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi /Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü/ Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD- Asistan Doktor (2007-2013), Çorum Osmancık Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzman Doktor (2013-2015), Karabük Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD- Dr. Öğretim Üyesi (2015-2018), Başkent Üniversitesi Konya Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği- Dr. Öğretim Üyesi (2018-2021).

Araştırma Alanları: Erken gebelik kaybını etkileyen faktörler, Polikistikoversendromunu etkileyen faktörler ve tıbbi tedavisi, gebelik sonrası ve menopoz dönemindeki osteoporoz yaklaşımı ve tedavisi,  akut vajinal kanamalarda endoskopik uterin cerrahi yaklaşımları. Güncel çalışma ve araştırma konuları arasındakozmetik jinekolojik operasyonlar ve rekonstrüktif cerrahi ve cinsel fonksiyon bozukluklarına yaklaşım ve tedavisi yer almaktadır.

Seçilmiş Çalışmaları: “Preeklampsi Tanılı Gebelerin Perinatal Sonuçları: Bir Tersiyer Referans Merkezinin Deneyimleri” (2013) konulu tıpta uzmanlık tezini yazdı. jinekolojidelaparoskopik cerrahi (2016) ve Jinekolojik Kozmetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kurslarına katıldı (2018). Uluslararası eserleri SCI/E dergilerde yer alan özgün makalelerdirve kitap bölüm yazarlıkları bulunmaktadır. Ulusal eserleri ÜAK/ TR dizininde yer alan özgün makalerdenoluşmaktadır. Başlıca eserleri; Serum andplacentalperiostinlevels in womenwithearlypregnancyloss(2020). Awareness, knowledgeand risk factors of Toxoplasmagondiiinfectionamongpregnantwomen in the Western Black Searegion of Turkey (2020). Is the presence of Demodexfolliculorumincreasedwithimpairedglucoseregulation in polycysticovarysyndrome? (2019). Evaluation of bone mineral densityanditsassociatedfactors in postpartumwomen(2019). Platelet/lymphocyteratio is an independentpredictorforosteoporosis(2019). Uluslararası ve ulusal bilimsel toplantılarda sunumlar yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet yıldız
mehmet yıldız - 1 ay Önce

EEEEEEEEEEEE???????

SIRADAKİ HABER