Erdoğan talimat verdi... 3600 ek gösterge ve sözleşmeliye kadro geliyor

Milyonlarca memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge ve sözleşmelilerin kadroya alınması konusunda kritik bir gelişme yaşandı. Dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Memur-Sen heyetini kabulünde Memur Sen'den yapılan açıklamaya göre Erdoğan ek gösterge ve sözleşmelilere kadro konularının 2022 yılında tamamlanması talimatını verdi. Heyetin kabulünde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'de yer almıştı

Erdoğan talimat verdi... 3600 ek gösterge ve sözleşmeliye kadro geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlil Bakanı Vedat Bilgin'in de hazır bulunduğu görüşmede 6. Dönem Toplu Sözleşme'nin sonuçları değerlendirilirken kamu görevlilerinin beklentileri ve kamu personel rejimine ilişkin başlıklar ele alındı.

TOPLU SÖZLEŞME İÇİN TEŞEKKÜR

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde olumlu yaklaşımları ve sürece desteğinden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini iletti. Toplu Sözleşme'nin kapsamının geniş tutulmasının önemine değinen Yalçın, kamu görevlilerinin sonuçtan memnuniyet duyduğunu vurguladı.

3600 EK GÖSTERGE BEKLENTİSİ

Toplu Sözleşmede mutabakat metninde yer alan 3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam konusunda Memur-Sen olarak katkı sunacaklarını ifade eden Yalçın, 4688 Sayılı Kanun'da Toplu Sözleşme ve kamu görevlileri sendikacılığının niteliğini artıracak değişikliklerin de yapılmasına ilişkin beklentilerini aktardı.

Yalçın öte yandan Toplu Sözleşme ikramiyesinin 400 TL'ye yükseltilmesinin sendika üyeliğine değer kattığını vurgulayarak bu kararla birlikte sendikalı olanlar ile olmayanlar arasındaki ayrımın ortaya konulmasından memnuniyet duyduklarını söyledi.

ERDOĞAN'DAN ALİ YALÇIN VE BAKAN BİLGİN'E TEŞEKKÜR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Toplu Sözleşme'in mutabakatla sonuçlanmasını değerli bulduğunu ifade ederek Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin'e teşekkür etti.

ERDOĞAN 3600 EK GÖSTERGE VE SÖZLEŞMELİLER İÇİN TALİMAT VERDİ

Toplu Sözleşmenin kamu görevlileri için hayırlı olmasını dileyen Erdoğan başta 3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam olmak üzere çalışmalarının başlatılmasını ve 2022 yılı içinde tamamlanması, kamu görevlilerinin talep ve beklentilerinin karşılanması için gerekli çalışmaların ivedilikle yapılması talimatını verdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ali Yalçın sosyal medya hesabından açıklama yaptı;

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın görüşme sonrası twitter hesabından açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı;

3600 EK GÖSTERGEYE ÖZEL TALİMAT

"---*Memur-Sen Heyeti Olarak Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan ile Görüştük, 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler konusunun 2022 içinde çalışılıp tamamlanması kararımızın hayata geçmesi için gösterdikleri ilgi ve özel talimatlarından memnuniyet duyduk.

---* 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunuyla ilgili değişiklik ihtiyacını aktardık.4688,ILO normlarına uyarlansın istedik. Toplu Sözleşme sürecindeki özel ilgileri ve ihtiyaç duyduğumuzda kabulleri için Memur-Sen adına Sn.Cumhurbaşkanımıza teşekkür ettik." ifadelerini kullandı.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hizmetli 2351
Hizmetli 2351 - 2 hafta Önce

Ben anlamıyorum hizmetli nedir ya bizi memur yada temizlik işçisi yapsınlar.

Tıbbi sekreter
Tıbbi sekreter - 2 hafta Önce

Vekilliği kaptın mi

Hizmetli
Hizmetli - 2 hafta Önce

Hizmetli yine unutuldu

drrr
drrr - 2 hafta Önce

sarı sendikaya mı üye olsak çok önemli bişey yapmışlar

memo
memo - 2 hafta Önce

memur ne aldı da hizmetli unutuldu

YALAN DOLAN
YALAN DOLAN - 2 hafta Önce

HİÇ BİR MEMUR MEMNUN DEĞİL SAYIN CUMHURBAŞKANI

mehmet aygün
mehmet aygün - 2 hafta Önce

Gerçekten 3600 ek göstergesi yürürlüğe girecekse eğitimi/mesleği gereği halihazırda ek göstergesi 3600 olan kamu görevlilerinin ek göstergesi de orantılı olarak yükseltilmelidir, aksi devlet eliyle haksızlık olur ki mevcut göstergesi 3600 olan bir kişi olarak bu adaletsiz uygulama bu şekilde uygulanırsa buna bu şekliyle sebep olan hiç kimseye hakkımı helal etmeyeceğim. Devlet yapacağı her uygulamayı adaletli olarak yapmak zorundadır.

lisans sağlıkçının yıllardır yenilen bir haktır 3600
lisans sağlıkçının yıllardır yenilen bir haktır 3600 @mehmet aygün - 2 hafta Önce

lisans (sağlık memuru, hemşire, ebe ...) çıkışlı sağlık personellerinin yıllardır yenilen bir hakkıdır 3600 ek gösterge. Hali hazırda lisans programı olup 3600 ek gösterge alan hemşireye denk branşlar var sağlık bakanlığında.

ÇOK GÖRDÜK
ÇOK GÖRDÜK - 2 hafta Önce

DAHA ÖNCEDE 3600 ALDIĞINIZA DAİR ÇOK REKLAMLAR YAPMIŞTINIZ,BENDE GİTTİĞİM KURUMLARDA , 3600 Ü SORAN SAĞLIK SEN ÜYELERİNE HAYIRLI OLSUN ALDINIZYA SİZ 3600 DİYORDUM İRONİ YAPMAK İÇİN...


SIRADAKİ HABER