Engelli sağlıkçıya küfür ve darp iddiası!

Kocaeli Devlet Hastanesi Dahiliye Bölümü’nde veri giriş personeli olarak çalışan ve yürüme engelli olan Enes Şen, görevi başında tekerlekli sandalyesinin üzerinde fiziki ve sözlü saldırıya uğradı. Enes Şen, şahsının ‘böyle sakat insanları neden çalıştırıyorlar’ sözleriyle aşağılandığını ve kendisine ağır küfürler edildiğini de iddia etti

Engelli sağlıkçıya küfür ve darp iddiası!

Kocaeli Devlet Hastanesine engelli kadrosundan giren ve yıllardır Dahiliye Bölümü’nde veri giriş personeli olarak çalışan yürüme engelli Enes Şen, hastanede tekerlekli sandalyesinde görevi başında saldırıya uğradı. Boğazı sıkılan Enes Şen, saldırgandan şikayetçi oldu. Enes Şen ifadesinde kendisine ağır küfürler ve hakaretler edildiğini, engelli olmasıyla ilgili aşağılayıcı sözler işittiğini ileri sürerek gazetemize şunları aktardı: “Saldırgan daha önce hastaneye gelmiş, işe girebilmek için elverişli raporu almak için ancak işe elverişli olmadığına dair rapor hazırlanmış kendisiyle ilgili. İsmini bilmediğim bu şahıs, yanıma gelerek bana doktoru sordu. Doktorun yerini tarif ettim. Doktoru bulmuş, yanına girmiş. Doktor, ‘ben gerekli bilgileri girdim, değiştirme şansım yok’ demiş. Olayla hiçbir alakam, suçum olmadığı halde, doktorun yanında çıkıp tekrar yanıma gelerek hakaretler etmeye başladı. ‘Senin gibi sakat adamları buraya koyarak çalıştırıyorlar’ dedi, sonra ağza alınmayacak küfürler ederek dibime kadar geldi, kolumu ve boğazımı sıktı. Ardından yanımdan uzaklaştı, diğer hastalar yardımıma geldi ardından. Beyaz kod verince, güvenlikler şahsı yakalamış. Darp raporu aldım ve ardından adliyeye giderek şahıstan şikayetçi oldum. Boğazımda ve kolumda kızarıklık var, nefes almakta zorlanıyorum.”(Kocaeli Barış)


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 1 ay Önce

Şanssızlığı da devlet hastanesinde çalışması olmuş Yerine Kocaeli adliyesinde çalışsaydı böyle bir durumla ömür boyu karşılaşmazdı.

SIRADAKİ HABER