Elbistan'da hastaneler dolup taşıyor, sağlık müdürlerinden tık yok!

Elbistan'da binlerce kişi, karın ağırsı, kusma ve ishal şikayetleriyle devlet hastanesi ve özel hastanelere akın ediyor. Konu hakkında Elbistan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yapmıyor.

Elbistan'da hastaneler dolup taşıyor, sağlık müdürlerinden tık yok!

Elbistan'da hastanelere akın eden vatandaşların sayısı gün geçtikçe artıyor. Elbistan Devlet Hastanesi ve özel hastanelerin acil servisleri dolup taşıyor.

SESSİZ KALIYORLAR

Vatandaşların çoğunluğunun şikayeti ise karın ağrısı, ishal ve kusma olarak kayıtlara geçiyor. Özellikle yaşlı ve çocuklar şiddetli karın ağrısı ve kusma şikayetiyle hastanelere akın ediyor.

Bu durum karşısında Elbistan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü herhangi bir açıklama yapmıyor.

VATANDAŞ NEDEN ZEHİRLENİYOR?

Sağlık müdürlüklerinin bir açıklama yapmaması ise vatandaşların aklına "Bir zehirlenme var ama gizleniyor mu?" sorunu getiriyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

DOKTORLAR SU İÇMEYİN DİYOR

Acil servislerde tedavi olan kişilere ise doktorların el altından 'sularda sıkıntı var bir süre içmeyin' dediği öğrenildi. Karın ağrısı, ishal ve kusma şikayetiyle hastaneye giden vatandaşlar ise şebeke suyu içtikten sonra bu durumla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

SULARDA SIKINTI MI VAR?

Elbistan'da şebeke suyunda sıkıntı olup olmadığı dahi bilinmiyor. KASKİ konu hakkında bugüne kadar herhangi bir açıklama yapmadı. Taşburun (Ketizmen) mahallesindeki kuyu suyu ise mikrop olduğu gerekçesiyle kapatıldı.

Kaynak:https://www.elbistanolay.com/haber/7353518/elbistanda-hastaneler-dolup-tasiyor-saglik-mudurlerinden-tik-yok

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergin Can
Ergin Can - 1 ay Önce

Yaz dönemi kurak geçtiği için ve insanlar gerek bahçe gerekse bostan sulamaktan dolayı içme suyuna yükleniyor.Dolayısı ile belediyelerin içme suyu depolarında belirli bir süre dinlendirilmesi gereken su yeterli derecede dinlenememekte ve arıtılamadığından içme suları şuan bir çok şehirde tehlike arz ediyor.

SIRADAKİ HABER