Ek zam, öğrenci affı, EYT, 3600 ek gösterge: Erken seçim işareti mi?

İktidarın, yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı karşısında, ücretli kesimlere zam ve "iyileştirme" yapılacağı taahhüdü, AK Parti ve MHP liderlerinin sık sık "seçimler zamanında yapılacak" açıklamalarına karşın, erken seçim tartışmaları siyaset gündeminden düşürmüyor.

Ek zam, öğrenci affı, EYT, 3600 ek gösterge: Erken seçim işareti mi?

Muhalefet partilerinde, asgari ücrete Temmuz'da ek zam hazırlığı, öğrenci affı, 3600 ek gösterge, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) iktidar tarafından gündeme alınması, "erken seçimin işaretleri" olarak görülüyor ve sonbaharda erken seçim beklentisi dile getiriliyor.

Siyaset bilimci ve siyasi strateji uzmanı İbrahim Uslu'ya göre atılacak bu adımlar sonuç doğrumayacağı için iktidar, seçim stratejisini ekonomi üzerinden değil, "güvenlik ve uluslararası ilişkiler" alanında kazanılabilecek "zaferler" üzerine kuruyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidar sözcüleri, artan hayat pahalılığı ve enflasyon karşısında, ücretli kesimlerin rahatlatılmasına dönük adımların atılacağını sık sık dile getiriyor.

Meclis'e 880 milyar liralık ek bütçe sunan iktidar partisinin, memur, işçi ve emeklilerine Temmuz ayında zam yapılması, 3600 ek gösterge düzenlemesinin yanısıra, asgari ücrete Temmuz ayında ek zammı da gündemine aldı.

BBC Türkçe/ Ayşe Sayım

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 11:09

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SENCER
SENCER - 7 gün Önce

EN GÜZELİ ZAMANINDA OLMASI

TÜM YHS NI BİR SEFERE MAHSUS SINIF ATLATMAKTA MHP NİN SEÇİM TAAHÜDÜYDÜ YAPMADI OY YOK.2351 VHKİYE SINAVLA KADRO YOK.TAŞERONA YANDAŞA BELEŞ MÜDÜRLÜK.MÜBAŞİRE  VAR YH YOK.
TÜM YHS NI BİR SEFERE MAHSUS SINIF ATLATMAKTA MHP NİN SEÇİM TAAHÜDÜYDÜ YAPMADI OY YOK.2351 VHKİYE SINAVLA KADRO YOK.TAŞERONA YANDAŞA BELEŞ MÜDÜRLÜK.MÜBAŞİRE VAR YH YOK. - 4 gün Önce

CUMHUR İTTİFAKINA ASLA OY YOK 600 SEMBOLİK EK GÖSTERGE VEREREK LİSANSİYET YÜKSEK OKULLU SEMBOLİK 1/4 MAAŞ ALANLARA HAKERET ETTİ.TÜM YHS NI İŞÇİ YAPSINLAR İŞÇİ.

SIRADAKİ HABER