Ek göstergeye o grup da dahil edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda emekli maaş zamları, 3600 gösterge ve EYT ile ilgili çok kapsamlı çalışmalar başladı. Özellikle; 3600 ek gösterge konusunda artık Başkan Erdoğan'ın açıklaması beklenirken, yeni bir gelişme de yaşandı. Öğretmen, polis, din görevlisi gibi görevden bulunanlara verilen 3600 göstergede kapsam genişledi, yeni bir grup dahil edildi

Ek göstergeye o grup da dahil edildi

Türkiye'deki milyonlarca memurun emekli maaşı ve ikramiyesini artıracak 3600 ek gösterge çalışmasının tamamlandığı geçtiğimiz günlerde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Hazine ve Maliye Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiler ile duyurulmuştu. Bu süreçte '3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?' 3600 ek göstergede son durum' sorgulamaları internet üzerinden yapılırken, yeni bir gelişme de yaşandı. 3600 ek göstergeye iki yıllıklar da dahil edildi. İşte 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili son dakika haberinin detayları!


Başkan Erdoğan, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz. Bundan sonraki önceliğimiz, insanımızın refah seviyesini artıracak politikalar olacaktır" açıklaması yapmıştı. Bu kapsamda öncelikli olarak memurlar ile emeklilerin önümüzdeki ay artacak maaşları ilgili bakanlıklar tarafından masaya yatırıldı.AK Partili milletvekilleri alanda karşılaştıkları talepleri ilgili bakanlıklara iletti. Bu talepler arasında birinci sırada emekli maaşları yer aldı. EYT ve 3600 gösterge bunları takip etti.


Vekillerin bu talepleri üzerine yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren bakanlar, refah payı ile ilgili bu kesimleri çok rahatlatacak bir adım atılacağı mesajını da verdi.

İKİ YILLIKLAR DA DAHİL

Çalışmaları tamamlanma aşamasında olan 3600 gösterge çalışmasında tartışılan konulardan biri de 2 yıllık yüksekokullardan mezun olanların bundan yararlanıp yararlanamayacağı olmuştu.


Öğretmen, polis, din görevlisi gibi görevden bulunanlara verilen 3600 göstergeden sadece 4 yıllık üniversite bitirenlerin yararlanabileceği belirtilmişti. Ancak bu konuda kapsam genişledi. Başkan Erdoğan'a sunulan taslakta 2 yıllıklar da kapsamda bulunuyor.


EYT FORMÜLÜ

Toplumun merakla beklediği EYT'liler konusunda da ekonomiye zorlayıcı bir yük getirmeyecek, sosyal faydası olacak kademeli bir model arayışının sürdüğü bildirildi. Bu konudaki gelişmelerin de önümüzdeki günlerde kamuoyu gündemine gelme olasılığının bulunduğu bildirildi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 3 hafta Önce

Ön lisan ile lisans eşit olursa adalet olmaz o zaman lisan mezunlarında diş hekimi seviyesine yükseltilsinler

hastane çalışanı
hastane çalışanı @Hemşire - 3 hafta Önce

ADALET ARIYORSANIZ, HASTANEDE SADECE HEMŞİRE ÇALIŞMIYOR BİLİN İSTEDİM BİZDE ÇALIŞIYORUZ GENEL İDARE PERSONELİYİZ BU DEVLETE 28 YIL HİZMETİM VAR VE YÜKSEK LİSANS MEZUNUYUM YOK ÖYLE ADALET DERSEN BÖYLEDE ADALET YOK

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 3 hafta Önce

ADALET YOKSA OY DA YOK.

aslanbey
aslanbey - 3 hafta Önce

vaybe hemşire arkadaşlara hayırlı olsunda bu nasıl bir ötekileştirme ebesi,röntgencisi.labaraturası, diyetisyeni tıbbi sekreteri bunlar neci acaba 3600 değil 7200 versenizde oy vermem zaten ama ögretmenlerde türkçe sosyal diye ayırıyormusunuz

uzman doktor
uzman doktor - 3 hafta Önce

Bu doktor düşmanlarının kuyruk acısı ne? Doktorlara yönelik hiçbir düzenleme yok.

SIRADAKİ HABER