" Eğitimi olmayanların sertifika alarak sağlık alanında çalışması mümkün değildir”

" Eğitimi olmayanların sertifika alarak sağlık alanında çalışması mümkün değildir”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun diyaliz teknikerleri ile ilgili sorusuna, “İlerleyen süreçte, KPSS ile yapılacak sağlık işçisi alımlarında anılan branşta daha fazla işçi istihdamı talebi planlamalarımızda değerlendirilecektir” karşılığını verdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık Bakanı Koca,“Bakanlığımız Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği kararlarına nazaran sağlık alanında lise, ön lisans ve lisans seviyesinde eğitim alarak mezun olan bireyler sertifikalı eğitim programlarına müracaat yapabilirler. Bakanlığımız Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği; Sertifikalı Eğitim Programı, mezuniyet sonrası; belirli bir mevzuda özel bilgi ve marifete dayalı yeterlik kazandırmak hedefiyle sağlık alanında düzenlenecek örgün yahut uzaktan eğitim programını tabir etmektedir. Sertifikalar lise, meslek yüksekokulu ve üniversite diplomasına denk olmayıp, diploma yerine geçmemektedir. Sağlık alanında rastgele bir eğitimi olmayanların sertifika alarak sağlık alanında çalışması mümkün değildir”

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlık
sağlık - 2 ay Önce

sağlık hizmeti kalitesini düşürmemeye çalışın .sağlık herşeyin başı. vasfı olmayanlar 3-5 aylık sertifikalarla bu işi yapamaz .

SIRADAKİ HABER