Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir doktor elinden ve belinden bıçaklandı

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi asistanı Dr. Ertan İskender, Poliklinik yaptığı sırada bir hasta tarafından elinden ve belinden bıçaklanmıştır. Ameliyatı halen devam etmektedir.

Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir doktor elinden ve belinden bıçaklandı

Olay, akşam saatlerinde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik bölümünde meydana geldi. Asistan doktor Ertan İskender, poliklinikte hasta muayene ettiği sırada hastaneye gelerek taşkınlık yapan hastası Bayram N.'yi uyardı. Bayram N., üzerindeki bıçağı çıkararak İskender'i elinden ve belinden bıçakladı. Yaralanan Ertan İskender, hastanenin acil servisine götürülerek tedaviye alındı. Doktorun hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.


Bıçaklı saldırgan Bayram N. ise hastanenin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilip, çağrılan polis ekiplerine teslim edildi. Gözaltına alınan Bayram N.'nin, bir kaç haftadır herhangi bir rahatsızlığı olmamasına rağmen hastaneye gelip, taşkınlık yaptığı belirtildi. Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Bayram N.'nin, bugün de aynı şekilde hastanede bağırarak taşkınlık yaptığı, doktorun uyarması üzerine de bıçakla saldırdığı öğrenildi. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 


Ankara Diş Hekimleri Odası tarafından olaya ilişkin yapılan açıklamada, "Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortopedi asistanı Dr. Ertan İskender, poliklinik yaptığı sırada bir hasta tarafından elinden ve belinden bıçaklandı. Hastaneyi ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerimizi ilettik" denildi.


Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2021, 15:05

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 4 hafta Önce

çok geçmiş olsun hekim arkadaşımıza. bakanlık, hastane yönetimi ve güvenlik ihmalleri gözden kaçırılmamalı. bir ara x ray cihazları konuldu ama sonradan depolara kaldırıldı.

SIRADAKİ HABER