Eğitim Araştırma’daki skandallara savcılık el koydu

Diyarbakır’da skandal uygulamalarla gündeme gelen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önemli bir gelişme yaşandı. Yaklaşık bir aydır kıskaca alınan hastanede müfettişler incelemesini tamamladı. Savcılık yüzlerce rapora el koydu.

Eğitim Araştırma’daki skandallara savcılık el koydu

Diyarbakır’da skandal uygulamaları ile gündemden düşmeyen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önemli gelişme yaşanıyor. Dr. Muhammed Asena’nın görevden alınmasıyla her hafta bir krizin yaşandığı hastanedeki tüm işlemler mercek altına alındı. Yaklaşık bir aydır kıskaca alınan hastanede müfettişler çalışmasını tamamladı.

Savcılık el koydu

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından görevlendirilen savcı, hastanede inceleme başlattı. Savcılık, usulsüz işlemlerin merkezi olarak gösterilen Sağlık Kurulu tarafından verilen tüm raporları mercek altına aldı. Savcılık talimatı ile sağlık kurulu tarafından hazırlanan yüzlerce rapora el konuldu.

Alımlar ve ihaleler mercek altında

Geçtiğimiz günlerde hastaneye gelerek kamp kuran müfettişler, sağlık kurulu, randevu sistemi, medikal ve ilaç alımı başta olmak üzere son dönemlerdeki tüm ihaleleri mercek altına almıştı. İnceleme kapsamında müfettişler, sağlık kurulunda görev yapan hekim ile hastanenin idari birimlerinde görev yapan personelin ifadesine başvurmuştu.  Öte yandan, öğretmen evinden alımı yapılan yemek ihalesi ve dağıtımının da müfettişler tarafından soruşturulduğu öğrenildi. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kaynak:https://www.tigrishaber.com/egitim-arastirmadaki-skandallara-savcilik-el-koydu-72433h.htm

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2021, 09:16

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kummo suicer
Kummo suicer - 3 hafta Önce

Acaba bir gun mardin mazidagi devlet hastanesini inceleyebileceklermi nobet hirsizlarina pandemiyi bahane ederek nobet tutmadan nobet ucretlerini zehir zikkim edeceklwr mi nerde o eski mufettisler

nem e lazım
nem e lazım @Kummo suicer - 3 hafta Önce

malesef tüm hastanelerde böyle 2 yıldır hastaneye gelmeyen hocalar tavandan döner ve nöbet ücreti alıyorlar. pandemi olmasa bile asistanlar 4-5 er kişi yazıp nöbetlerde 2 kişi kalmalarına rağmen tavandan nöbet ücreti alıyorlar ve işin kötü yanı başhekim , hastane müdürü il sağlık müdürü hepsi bundan haberdar...

SIRADAKİ HABER