Eğitim Araştırma Hastanesi'nde istifa furyası sürüyor!

Eğitim Araştırma  Hastanesi'nde istifa furyası sürüyor!

ALANYA Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sular bir türlü durulmuyor. Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı ve yönetiminin sürekli mobbing uyguladığı iddiasıyla Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Pepe, Anastezi Uzmanı Fulya Gülen Akküçük ve Kadın Doğum Uzmanı Serhat Yıldız dün görevlerinden istifa ederek hastaneden ayrıldılar.

YENİ ALANYA'YA İÇİNİ DÖKTÜ

Hastane bünyesinde devlet kadrosundaki tek doçent olan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Murat Pepe, içini Yeni Alanya'ya dökerken, yaşadıklarını anlattı. Türkiye'nin önemli hastanelerinde görev yaptığını ifade eden Pepe, "Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, görüp görebileceğim en kötü hastane. Böyle yönetim anlayışı olmaz. Kindar ve nefret dolu anlayışla kumpaslar kurup, istifaya zorluyorlar. Olan hastalara, Alanya halkına oluyor. Alanya halkından çok memnunum, bir kere bile bir hastamızla tartışmamız olmadı ama hastane yönetimi çok kötü ve bundan Alanya halkı zarar görüyor" dedi.

GÖREVDEN ALINMA KORKUSU MU?


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kendi isminin hastane başhekimliği için konuşulduğunu belirten Pepe, "Bunu engellemek için Başhekim Yardımcısının soruşturduğu ve suçsuz olduğumun anlaşıldığı basit bir dosyayı yeniden açarak kınama cezası vermek istedi. Hastanede kimin adı geçse hemen mobbing uygulayıp, önüne geçmeye çalışıyorlar. Bu anlayış devam ederse istifaların arkası kesilmez" dedi.

İŞTE İSTİFA DİLEKÇESİ

Doç Dr. Murat Pepe, istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:
"Yaklaşık 3 yıldır Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak hastanede çalışmaktayım. Hastanede devlet kadrosunda çalışan tek doçent doktorum. Bölümümde çalışan doçent ve profesör titresindeki hekimler nöbet bile tutmayıp, keyfe keder poliklinik yapmalarına rağmen bir doçent doktor olarak yüzlerce nöbet, binlerce ameliyat ve poliklinik yaptım. Kapıma gelen hiç bir hastayı geri çevirmedim. Son iki yıldır Başhekim Hüseyin Lakadamyalı tarafından tarafıma, onlarca hekim arkadaşıma, özveriyle çalışan hemşire ve sağlık personeline karşı yapılan ve süregelen mobbinglerden ötürü hastanede çalışma şevkim kırıldı. Hastalarımın tanı ve tedavilerinde zorlanmaktayım. Bu sebeplerden ötürü 657 sayılı Devlet Memuru Kanunu'nun 'Çekilme' başlıklı 20. Maddesi ve 94. Maddesinde geçen hükümlere istinaden memuriyet görevimden çekilmek istiyorum. Usulüne uygun istifa etmek istiyorum."
Bu arada Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşananlara karşı nasıl bir tavır alacağı merakla bekleniyor.

İBRAHİM İPBÜKER/ÖZEL HABER-https://www.yenialanya.com/haber/7364197/alku-ea-alanya-hastanesinde-istifa-furyasi-suruyor

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2021, 02:53

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Radyoloji
Radyoloji - 1 ay Önce

Doç Dr.Murat PEPE hocamızı Ankara Numune Hastanesi asistanlığından tanırım.Hastamız olduğu zaman her zaman kapısını çalıp hastamızı muayene ettirdiğimiz bir doktordu.Uzman olduktan sonra tayini çıktı o zaman çok üzüldük.Alanya iyi bir doktor ve insanı kaybetti.

Tufan can
Tufan can @Radyoloji - 1 ay Önce

Murat pepeyi Alanyadan tanırım Kendisi çok iyi bir doktor. Hastane yönetiminden herkes şikayetçi. Öncekileri beğenmezken bunlar onlardan beter çıktı

Dokuz Köyden Kovarlar
Dokuz Köyden Kovarlar - 1 ay Önce

Sağlık sistemindeki bu liyakatsız atamalar ile gelen yöneticiler olduğu müddetçe bu mobbingler bitmez. Bulunduğu makamı değil, sağlık sisteminin bir ekip ve dayanışma işi olduğunu, mutlu personelin verim ve başarı olacağını, koltuk nöbeti değil, saha dayanışması gerçeğini görecek yöneticilere ihtiyaç var. Ehline verilmeyen tüm işler ziyan olur..

SIRADAKİ HABER