Dr. Mehmet Öz: Kahvaltı dayatması, reklamcıların işi

Dr. Mehmet Öz: Kahvaltı dayatması, reklamcıların işi

Dr. Mehmet Öz, Öz, kahvaltının günün en önemli öğünü olduğu yönünde çıkan dayatmaların ise tamamen reklam aldatmacası olduğunu belirtti.

ABD'deki televizyon programlarında sıkça boy gösteren Dr. Mehmet Öz, TMZ dergisine verdiği röportajda kahvaltının 'gereksiz' olduğunu belirtti.

Reklam aldatmacası

Öz, yaptığı açıklamada "Bence 2020'de yapılacak ilk şeylerden biri kahvaltıyı yasaklamak olmalı. Kahvaltı yapmamız gerektiğini düşünmüyorum, bu bir reklam aldatmacası. Ne yazık ki onlarca yıldır bu konudaki dogmaların birçoğu reklamlardan çıktı ve bunlar aslında sağlığımız hakkındaki gerçeklere dayanmıyordu" ifadelerini kullandı.

Webtekno'nun aktardığına göre Öz, yapılacak en akıllıca şeyin kahvaltıyı tamamen hayatımızdan çıkarmak olduğunu dile getirdi.

Pek çok insanın sabah uyandığında yaptığı ilk şeyin aç olmasa bile 'kahvaltı yapmak' olduğunu belirten Dr. Mehmet Öz, bunun yerine haftanın her günü 'brunch' yapmanın çok daha sağlıklı olduğunu söyledi.

Sabahları açlık yaşayanlar hakkında da konuşan Öz, bu durumun muhtemelen bir anda yemek yemeyi kesmek nedeniyle olduğunu kaydetti.

Dr. Öz, gece yenen kızartma gibi yüksek karbonhidratlı besinlerin de açlıkta etkili olduğunun altını çizdi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 6 ay Önce

HOCAM YAŞLANIYOR,İDARE EDİN. SAYGILARIMLA.

Emre Vural
Emre Vural - 6 ay Önce

Selimcan adam dogru konusmus ac değilken tok hissederken bile kahvaltı zorunluymus gibi yapılıyor diyor vücut acıkmadan niye yemek yensin arabanın benzini doluyken gidiyomusun benzinliğe

..
.. - 6 ay Önce

Devlet dairelerindeki mükellef kahvaltı sofralarından bahsetmiştir Mehmet abi

Adam daireye geliyor 8.30 sofrayı kuruyor 9.30 a kadar kahkalar eşliğinde kahvaltı

SIRADAKİ HABER