Doktoru saçından çeken hemşireye 1 yıl 6 ay hapis talebi

Pendik'te doktor Esma D.'nin saçlarını çekerek darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan şüpheli hakkında, "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı kasten basit yaralama" suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Doktoru saçından çeken hemşireye 1 yıl 6 ay hapis talebi

Pendik Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde 17 Kasım'da görev yapan doktor Esma D.'nin(26) saçlarını çekerek darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan şüpheli M.İ.(26) hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

"40 saniye boyunca saçlarını bırakmadı"

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheli M.İ. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, müşteki Esma D.'nin Pendik Devlet Hastanesi'nde pratisyen hekim olarak görev yaptığı anlatıldı. Şüpheli M.İ.'nin 17 Kasım 2021 tarihinde L.Ç. isimli bir şahısla olaya ilişkin adli rapor aldırılmak üzere Pendik Devlet Hastanesi'ne polis nezaretinde götürüldüğü, müşahede odasına alınan şüphelinin kolundan damar yolu açıldığı belirtildi. Saat 04.53 sıralarında alkollü de olan şüphelinin kolundaki damar yolunu çıkartarak müşteki doktor Esma D.'ye arkadan saldırdığı, müştekinin saçlarını eline doladığı ve yaklaşık 40 saniye boyunca çevredekilerin müdahalesine rağmen şüphelinin eylemine devam ettiği kaydedildi. Olayda saldırıya uğrayan doktorun basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandığı aktarıldı.

1 yıl 6 aya kadar hapis talebi

İddianamede, şüpheli M.İ.'nin, "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı kasten basit yaralama" suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması istendi.

"Tutuklama nedeni varsayılan suçlardan"

Öte yandan iddianamede, Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'nun 12. Ek maddesine göre, sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele karşı görevleri sırasında veya görevleri dolayısıyla işlenen kasten yaralama suçunun tutuklama nedeni varsayılan suçlardan olduğu kaydedildi. İddianame değerlendirilmek üzere Anadolu Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi.

Ne Olmuştu

Pendik Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde görev yapan doktor Esma D., 17 Kasım'da M.İ. isimli bir kadının saldırına uğradı. Genç doktorun saçlarını çeken saldırgan, güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle zorla ayrıldı.

Olayın ardından gözaltına alınan M.İ., "Bilincim yerinde değildi, asla yapacağım bir şey değildir. Ben de hemşireyim. Doktor hanım bana serum takmıştı, başımda kimse yoktu. Bu sırada ben serumu çıkarmışım. Doktor hanımın, 'bu serumu çıkarmış, ben bununla mı uğraşacağım' dediğini hatırlıyorum. Bunu dedikten sonra mı yaptım tam bilemiyorum" şeklinde savunma yaptı. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece, "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı kasten basit yaralama" suçundan tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 15:50

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı34
Sağlıkçı34 - 2 hafta Önce

Halktan birileri şiddet uygulayan olduğunda aynı cezaları almalı. Sağlıkta şiddete dur denmeli artık.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Bu tür olayların sebebi araştırılmalı ve sdbeb olanlar cezalandırılmalıdır geçen hafta hakkari devlet. Hastanesinde de benzer bir olay yaşandı üç bayan sağlık çalışanı yakınları olduğunu söyleyerek göz ölçümünde çalışan bayan hemşire arkadaşlarmızdan birine saldırdılar ve ağır küfürler ettiler hemşire arkadaşın buna neden resmiyet başlatmadığını polis çağırmasına rağmen neden hakını savunmayıp vazgeçtiğini anlamış değilim olayın üstü idare tarafından da ört bas edildi kukla başhekim tutanak yazmasına rağmen idari mali işler müdürünün maşası ya hemen el attı ve olayın üstü örtbas edilmeye çalışılıyor insanın aklına hemşire ve olayı örtbas eden şahısların bir alakaları mı var yoksa. Hemşire hanım uğradığı ağır suçlamaları kabul mu ediyor?

SIRADAKİ HABER