Doktoru darptan tutuklandı, 'yumruk attı' dedi

Doktoru darptan tutuklandı, 'yumruk attı' dedi

BALIKESİR´in Edremit ilçesi Devlet Hastanesi´nde Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Hüseyin Kara´yı darbettiği iddiasıyla tutuklanan Adnan Ö'nün  (54), emniyetteki ifadesinde, doktorun kendisinin sağ gözüne yumruk attığını öne sürerek darp raporu aldığını söylediği öğrenildi. 
Edremit Devlet Hastanesi´nde 7 Ocak'ta gerçekleşen olayda, oğlunun ayağına tırnak batması şikayetiyle randevu almak isteyen M.Ö., ile Opr. Dr. Hüseyin Kara arasında tartışma yaşandı. Dr. Kara kapısının tekmelendiğini ve kendisine yumruk atıldığını ileri sürerek, bazı meslektaşlarıyla basın açıklamasında bulundu. Adnan Ö. tutuklanarak cezaevine gönderilirken eşi M.Ö. ise kontrolle serbest bırakıldı
'TEHDİT VE HAKARETTE BULUNMADIM'
M.Ö. olayla ilgili olarak emniyette verdiği ifadesinde, oğlunun ayak tırnağında batma olması nedeniyle zor yürüdüğünü ve bu nedenle 18 Ocak 2022 gününe randevu veren Dr. Kara´ya, `Doktor bey randevuyu daha erken tarihli veremez misiniz, oğlumun ayağı çok kötü, okula gitmekte zorluk çekiyor, tırnağı çok kötü batıyor´ dediğini söyledi. Dr. Kara´nın bu duruma sinirlendiğini ve kendisine `Hem hastayı getirmiyorsun hem de randevu vermemi istiyorsun, randevuyu öne alamam´ dediğini ileri süren M.Ö., "Oğlumun ayağı çok kötü doktor bey deyince, hakaret ederek 'randevu verilmeyecek´ diyerek ayağa kalkıp bağırmaya başladı, üstüme yürüdü. Özel güvenlik görevlilerinin gelmesi üzerine dışarıya çıktım. Beni telefon ile arayan eşim Adnan Ö.´ye durumu anlattım. Hastanesinin dış kapısında duruyordum, eşim yanıma geldi. Doktorun bana hakarette bulunduğunu ve randevumuzu iptal ettiğini söyledim. Beraber Dr. Kara´nın polikliniğinin önüne gittik. Doktorun, poliklinik içerisinde eşimin gözüne bir yumruk attığını gördüm. Eşime doktor raporu aldıktan sonra polis merkezine ifade vermeye getirdiler. Ben doktora tehdit ve hakarette bulunmadım. Dr. Kara´dan şikayetçiyim" dedi.
'ŞİKAYETÇİYİM'
Cuma günü saat 14.45 sıralarında eşi M.Ö.´yü aradığını söyleyen Adnan Ö'nün  ise,  emniyetteki ifadesinde şu ifadeyi verdiği öğrenildi:
"Eşime oğlumuz için ameliyat randevusu alıp almadığını sordum. Eşim `Hayır randevu alamadım, doktor beni dövmeye kalktı´ dedi. Sonrasında Edremit Devlet Hastanesi'ne gittim. Doktordan verdiği randevuyu daha erkene alması gerektiğini rica ettiğini, ancak genel cerrah doktoru Hüseyin Kara´nın kendisine hakarette bulunduğunu ve vermiş olduğu randevuyu da iptal ettiğini söyledi. Polikliniğe eşimle birlikte giderek, neden böyle bir davranışta bulunduğunu öğrenmek istedim. Kısa bir süre sonra özel güvenlik görevlileri kapıyı açarak beni içeriye davet ettiler. Tek başıma girdim. Eşime hakaret etti. Uyardım, ayağa kalktı benim üzerime yürüdü. Güvenlikçiler araya girdi, beni tutmaya çalıştılar. O esnada Dr. Hüseyin Kara, benim sağ gözüme yumruk attı. Güvenlikçiler beni dışarıya aldılar, sonrasında polis geldi. Bana darp raporu aldırdıktan sonra ifade vermek için polis merkezine eşim ile birlikte getirildim. Ben Dr. Hüseyin Kara´yı hiçbir şekilde darbetmedim, kendisine tehdit ve hakarette bulunmadım. Kendisinden şikayetçiyim.(Haber Türk)


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haklı İsyan
Haklı İsyan - 2 hafta Önce

Ülkedeki doktorlara vatan millet sevgisi temel ahlaki değerler sevgi saygı vicdan gibi temel insani ve yurttaşlık konularında eğitim verip ondan sonra hastanelerde çalıştırılmalı neden öyle diyorsun diyenlere tek cevabım koskoca ülkenin tabipler birliğine seçilen başkanı araştırınca neden öyle demek zorunda kaldığımı öğreneceklerdir. (dipnot: herkesi kast etmediğim için bu yoruma cevap yazacaklar ttbnin bu siteye gidin karıştırın dedikleridir trolleridir kısaca aynı zihniyettedir.)

objektif dr
objektif dr - 2 hafta Önce

Eğer ilk yumruğu doktor attıysa, suçlu doktordur. Nokta.

SAĞLIKTA ŞİDDET VE FİTNE
SAĞLIKTA ŞİDDET VE FİTNE - 2 hafta Önce

Birileri yine bir plan içinde, her yerden saldırıyorlar. Her konuda kaos olmasını istiyorlar. Özellikle sağlık alanında yapılan devrimlerden sonra aşımızın da çıkmasıyla birlikte tüm planları bozulan bir kesim "SAĞLIKÇILARI HEDEF ALIYOR. Kesinlikle şiddet gösterenlere taviz vermeden ağır cezalar alması gerekiyor ve özellikle bu şahıslar incelenmelidir. Büyük bir tuzak var sağlıkçıları kışkırtmak isteyen, eylem grev yapılsın diyen bir güruh var. Bunlar tek tek tespit edilmeli ve haklarında yasal işlem başlatılmalıdır. Sağlıkçılar istifa ediyor haberleri artmaya, maaş bahanesiyle hastaneler iş bırakmaya başladı. Buna çanak tutanların kim olduğunu biliyoruz fakat süratle soruşturma açılmalıdır. Şiddet gösterene de, şiddet göstermesine sebep olacak eylemlerde, sosyal medya da fitne çıkaranlarda TESPİT EDİLİP en ağır cezaları alması elzemdir.

SIRADAKİ HABER