Doktoru darp eden şahıs tutuklandı

Edremit Devlet Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Kara'nın darp edildiğini iddia etmesinin ardından gözaltına alınan 2 şahıstan 1'i çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Doktoru darp eden şahıs tutuklandı

Edremit ilçesi Devlet Hastanesi'nde çocuğuna tırnak batması şikayeti tedavisi nedeniyle randevu almak isteyen anne M.Ö., ayın 18'ine verilen randevu tarihini beğenmeyip Op. Dr. Hüseyin Kara'ya hakaretlerde bulundu. M.Ö., bir süre sonra eşi A.Ö. ile birlikte yeniden hastaneye geldi. Dr. Hüseyin Kara ile tartışan A.Ö., iddialara göre, doktor Kara'yı tehdit edip yüzüne yumruk atarak darp etti. Doktorun beyaz kod çağrısı üzerine M.Ö. ve A.Ö. emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

Balıkesir'in Edremit ilçesi Devlet Hastanesi'nde Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Kara'yı tehdit edip, darp ettiği iddia edilen A Ö. (54) ile hakarette bulunduğu ileri sürülen eşi M.Ö. (43) emniyetteki işlemlerinin ardından Edremit Adliyesine sevk edildi.

Edremit Cumhuriyet Savcılığı tarafından alınan ifadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen M.Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. A. Ö. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAĞLIKTA ŞİDDET VE FİTNE
SAĞLIKTA ŞİDDET VE FİTNE - 1 hafta Önce

Birileri yine bir plan içinde, her yerden saldırıyorlar. Her konuda kaos olmasını istiyorlar. Özellikle sağlık alanında yapılan devrimlerden sonra aşımızın da çıkmasıyla birlikte tüm planları bozulan bir kesim "SAĞLIKÇILARI HEDEF ALIYOR. Kesinlikle şiddet gösterenlere taviz vermeden ağır cezalar alması gerekiyor ve özellikle bu şahıslar incelenmelidir. Büyük bir tuzak var sağlıkçıları kışkırtmak isteyen, eylem grev yapılsın diyen bir güruh var. Bunlar tek tek tespit edilmeli ve haklarında yasal işlem başlatılmalıdır. Sağlıkçılar istifa ediyor haberleri artmaya, maaş bahanesiyle hastaneler iş bırakmaya başladı. Buna çanak tutanların kim olduğunu biliyoruz fakat süratle soruşturma açılmalıdır. Şiddet gösterene de, şiddet göstermesine sebep olacak eylemlerde, sosyal medya da fitne çıkaranlarda TESPİT EDİLİP en ağır cezaları alması elzemdir.

SIRADAKİ HABER