Doktorların mesaisi kaçta bitiyor

Doktorların mesaisi kaçta bitiyor

Soner Gülmüş, 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü nöroloji polikliniğine 15.40’da randevu aldığını ve görevli doktor hastasından EKG’e isteğini ve kendilerinin 15.55’te EKG çektirip geldiklerinde doktorun mesaisini bitirdiğini söylediklerinde şok olduklarını söyledi.

“VATANDAŞLAR MAĞDUR OLUYOR”


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Yaşadıklarını anlatan Soner Gülmüş; “23 Ağustos 2021 Pazartesi günü 15.40’a nöroloji polikliniğine randevu aldım. Randevu saatinde oraya gittik doktor oradaydı. İlk tedavisini yaptı. Bizi sol tarafta bulunan EKG’ye yolladı. EKG sonucumuzu aldık. 16.05’de doktorun yanına geldik ama doktor yoktu. Sorduk doktor hanım nerede, gitti dediler. Niye doktor yok dedik, 4’te mesainin bittiğini söylediler. Şuanda 4’e 5 var söyledim. Sonucumuzu almaya geldik ama doktorunuz yok. Bende şunu söyledim ‘Doktor 4’te çıkacaksa neden 15.40 randevu veriyorsunuz söyleminde bulundum. Bu durumu söylemek için başhekim yardımcısının yanına gittik. Yazılı dilekçe yazmak istedik yazılı dilekçe alamayacaklarının söylediler. Hasta haklarına gitmeniz lazım dediler ama orada kapandı dediler. Başhekim yardımcısıyla görüşmek için bir saat bekledim toplantıları varmış kendilerinin. Bu şekilde vatandaşlarımız mağdur edilemez herkes görevini yapmak zorunda hastalar mağdur edilmemesi lazım” dedi.

Kaynak:https://elazigonline.com/doktordan-vatandasa-buyuk-ayip/16855/

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 03:52

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet Karlı
ahmet Karlı - 2 ay Önce

Soru 1: Tapuyu, maliyeyi, vergi dairesini adliyeyi nereye şikayet edebiliyorsun
Soru 2- Yoğun bakımda yatan hastanın yakını sabah hastasının görülmesini ve son durumu hakkında bilgi beklerken, serviste ameliyat olmuş olan hasta kendisinin akşam (16-17) arası görülmesinin yiyip içmeyeceğini kanaması olup olmadığını vs öğrenmek ister kim bakacak zannediyorsun.
soru 3: Hadi Sağlık Bakanlığı zaten kör oldu Allah aşkına mantıken bir düşün çoğu doktor hastanesinde branşında tek yada 2 kişi bırak mesaiyi mesai dışı toplam 16x22+8x24: 544 saat yapar kim bu saaler arası hastalara tanı tedavi yapıyor (nöbet ücreti 120 saat ödenir geri kalanı.....)
Yeter artık şu okumuş insanlara düşmanlığı bırakın. Çocuğunun yiğeninin ne olmasını istersin niye bir düşün.

........
........ @ahmet Karlı - 2 ay Önce

Ahmet karlı; cevabınız cevaptan başka herşeye benziyor

veli Sun
veli Sun - 2 ay Önce

Doktor seni beklemek zorunda değil bugün çektir ertesi gün getir göster. Mesaisi bitmiş insanın onunda hayatı var evi var çoluğu çocuğu var

doktor
doktor - 2 ay Önce

sanane la ! sanane la personel sağlık !

SIRADAKİ HABER