Doktorlardan 'eziyet' iddiası

Akdeniz Manşet'de yer alan haberde Antalya’nın Serik ilçe Devlet Hastanesi Başhekimi Hüsnü Yusuf Kara’nın hastanede görevli personele keyfi uygulamalar yaptığını öne süren bir grup doktor, duruma isyan ettiği yer aldı.

Doktorlardan 'eziyet' iddiası
Personel mağdur iddiası
Ölümcül pandemi koronavirüsün (Covid-19) artış gösterdiği bir dönemde; başhekimin hastanede görevli doktorlara kartlı dijital mesai sistemine rağmen mesai başlangıcı ve bitiminde aynı kalemle kağıda ıslak imza attırdığını iddia etti. Hastanede kartlı mesai takip sistemi olmasına rağmen başhekimin hastanede keyfi uygulama yaptığını ve bu durumun tepki çektiğini iddia eden doktorlar, “Günde iki kez imza attırılmaya zorlanıyoruz. Tüm doktorlardan aynı kâğıda, aynı kalemle imza atması isteniyor. Bu durum covid riskini arttırmaktadır. Sağlık çalışanları olarak bizler ve toplum sağlığı riske atılmaktadır. Başhekimin keyfi uygulaması son bulmalıdır” dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Başhekim uygulamayı savundu

Telefonla ulaştığımız Antalya’nın Serik ilçe Devlet Hastanesi Başhekimi Hüsnü Yusuf Kara iddialar için özetle şu açıklamayı ve savunmayı yaptı: "Kimlerin şikâyetçi olduğunu tahmin ediyorum. Bu konu ile ilgili soruşturma da yapıldı ve bitti. Soruşturmadan olumsuz bir şey çıkmadı. Yaptığımız uygulama kanunlara uygun ve yasaldır. Uygulamamız kanunlara uygun. Sağlık Bakanlığı bizden başka bir uygulama talep ederse biz onu uygularız. Ben kanunsuz işi yapmadım, yapmam da. Ancak hastaneden erken çıkan veya sabah geç gelen doktorları takip etmekte zorlanıyoruz. Hastanenin iki girişinde kartlı sistem var, 70 tane doktor var, kameralardan hangi birini takip edelim. Ben uzman doktorum ve başhekimim; işim gücüm yok oturup tek tek güvenlik kameralarını mı izleyeceğim. Sabahları mesai başlangıcından 15 dakika sonra imza listesi masamda oluyor. 8.15'ten sonra geç gelen doktor masamdaki mesai çizelgesine imza atacağı zaman varsa geçerli mazeretini de belirtiyor. Zaten geceleyin hastaneye ameliyata gelmiş, devlete hizmet etmiş bir doktor sabah az biraz geç gelse, yarım saat geç gelse biz de bunu anlayışla karşılıyoruz. Ancak mazeretsiz olarak sabah geç gelen veya akşam mesai bitiminden önce erkenden çıkanlar var. Bir vatandaş saat 3'te benim yanıma gelip 'poliklinikte doktor yok' derse o zaman haberim olabilir yoksa benim nereden doktorun erken çıktığından haberim olacak. Uygulamamız yasalara uygundur."

Şükrü AĞIRMAN-https://www.akdenizmanset.com.tr/doktorlardan-eziyet-iddiasi/181057/

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 20:55

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takip
Takip - 2 hafta Önce

Keyfi degildir ooooo. Mesaisine gelmeyen yada zamaninda gelmeyen dr ler vardir

SIRADAKİ HABER