Doktorlar ve hemşireler Vuhan’a saçlarını kazıtıyor

Doktorlar ve hemşireler Vuhan’a saçlarını kazıtıyor

Çin'de Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Sağlık Örgütü'nün COVID-19 adını verdiği koronavirüs salgınının başladığı Vuhan kentine gönderilen bazı sağlık görevlileri, bölgeye saçlarını kazıtarak gitmeye başladı.

Çin Komünist Partisi'nin yayın organı China Daily gazetesi, Twitter hesabında Şaanşi'den Vuhan'a giden 20 kadar doktor ve hemşirenin toplu halde saçlarını kısmen ya da tamamen kazıtma görüntülerini yayımladı.

Şinhua haber ajansı da benzer bir videoda, bu önlemin hastalığın patojenlerin yayılmasına engellemeye yardımcı olabileceği gibi maskelerin takılması ve koruyucu giysilerin giyilmesini de kolaylaştırabileceği belirtildi.

Uzmanlar, hastanelerde zamana karşı yarış yaşandığını belirterek bunun önemli olduğunu zira bazı doktorların tuvalete gidecek zamanları olmadığı için altlarına bez bağladığını söylüyor.

Hastanelerdeki bazı sağlık personelinin dezenfektan nedeniyle ciltlerinin beyazlaştığı belirtiliyor.

bbc

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2020, 00:11

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

ALLAH ONLARA KOLAYLIK VERSİN. SAYGILARIMLA.

doktor
doktor - 8 ay Önce

Bu alta bez bağlama olayının zamandan çok hijyenle alakalı olduğunu düşünüyorum.Ortak kullanım alanı olduğu için bulaş riski daha fazla.Bu yüzden altlarına bez bağlıyor olabilirler.Tabi yaptıkları ne kadar doğru orası ayrı bir konu

SIRADAKİ HABER