Doktora saldıran sanık ilk duruşmada tahliye edildi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tedavi sırasında eşi Çiğdem Duman'ın canını acıttığı gerekçesiyle doktor Dursun Dorukhan Altınışık'a saldırdığı iddiasıyla yargılanan Selim Duman, ilk duruşmada tahliye edildi.

Doktora saldıran sanık ilk duruşmada tahliye edildi

İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Selim Duman SEGBİS aracılığıyla katıldı. Şikayetçi doktor Dursun Dorukhan Altınışık ve taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Savunmasını yapan tutuklu sanık Selim Duman, "Öncelikle belirtmek isterim ki sağlık çalışanlarına verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Hepsinin başarı ve çabasını takdir ediyoruz. Böyle bir olay nedeniyle mahkemeye çıkmaktan dolayı üzgünüm. Doktor beyi darbetmedim. Doktor beyle aynı bölümde çalışan Ceyda isimli doktor hanıma eşimi tedavi için götürüyordum. Tedavi için aldığımız ilaç pahalı bir ilaçtı. Her ay bu ilaçtan almamız gerekiyordu. İlacın bir kısmını kullanıp bir kısmını atıyorduk. Ceyda isimli doktorla tartışmamızın sebebi, bu ilaçtan kalan kısmını geri almaktı. Ceyda isimli doktorla tartışmamız üzerine başhekim bizi şikayetçi Dorukhan Altınışık'a yönlendirdi. Olay tarihinde doktor beyin odasına gittiğimizde sinirli bir hali vardı. Tahminime göre daha önce Ceyda isimli doktorla yaşadığımız tartışmadan kaynaklanıyordu. Eşim içeri girdikten yaklaşık 5 dakika sonra ağlama sesi duydum. Ağlama sesiyle birlikte içeri girdim ve doktor beyin bana küfrettiğini duydum. Doktor bana 'Bir daha bu hastaneye girmeyeceksiniz, bu hastaneye bir daha gelmeyeceksiniz' şeklinde sözler kullanarak üzerime saldırdı. Ben de kendimi korumak durumunda kaldım. Bu olay nedeniyle mağdurum, tahliyemi talep ediyorum" dedi.(Milliyet)

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2022, 07:39

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER