Doktora aşı dayağı...Saldırgan serbest bırakıldı

AVCILAR'da öğle paydosunda aşı olmaya gelen kişi kendisine mesai saatinin başlaması için beklemesi gerektiğini söyleyen Dr. Velit Çelebi'ye saldırdı.

Doktora aşı dayağı...Saldırgan serbest bırakıldı

AVCILAR'da öğle paydosunda aşı olmaya gelen kişi kendisine mesai saatinin başlaması için beklemesi gerektiğini söyleyen Dr. Velit Çelebi'ye saldırdı. Doktorun yaralandığı saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı. Gözaltına alınan saldırgan ifadesinin alınması ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Olay, dün saat 12.30 sıralarında Avcılar Tahtakale Mahallesi'ndeki aile sağlık merkezinde meydana geldi. Mehmet Saib E., anne ve babası ile gelerek koronavirüs aşısı olmak istediğini söyledi. Öğle paydosunda olduklarını söyleyen Dr. Velit Çelebi, 25 dakika sonra başlayacak mesaiyi beklemesi gerektiğini ve saat 13.00'te BioNTech için 6 kişi dolduğunda aşısının yapılacağını bildirdi. Aldığı bu yanıta sinirlenen Mehmet Saib E., bir anda Dr. Velit Çelebi'ye tekme ve yumruklarla saldırdı. Aile sağlık merkezinde bulunanlar araya girip doktoru saldırganın elinden kurtardı. Doktorun şikayeti üzerine Mehmet Saib E. gözaltına alındı. Poliste ifadesi alınan Mehmet Saib E., savcının talimatı ile serbest bırakıldı. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek darp raporu alan Dr. Çelebi uğradığı saldırıyı anlattı.

"6-7 KEZ ŞİDDETLİ VURDU"

Dr. Velit Çelebi, "Saat 12.35 sıralarıydı. Bağrışma seslerini duydum. Kızgın şekilde konuşan birini duydum. Yandaki doktora aşı randevusu aldığını söyledi. Şu an öğle arasında olduğumuzu ve arkadaşlarımızın 25 dakika sonra aşı yapmaya başlayacağını söyledim. Hem 6 kişi toplanmadan aşı yapamayacağımızı da söyledim. O da hiddetlenmeye başladı. 'Yapmanız lazım' dedi. Üzerime yürüdü. Ben de, 'Ne için üzerime geliyorsun' dedim. Gitmesini söyledim. Daha çok hiddetlendi. Bir anda yumruklamaya başladı. 6-7 kez şiddetli bir şekilde vurdu. Ben olayı anlamaya çalışırken, arkadaşlarımız bizi ayırdı. Olay bu şekilde bitti. Küfür ede ede dışarı çıktı. Ben gidip, şikayetçi oldum" dedi.

"CANAVARCA HİSLE SALDIRDI"

Çelebi, "Canavarca hisle saldırdı. Sanki intikam, hırsını alır gibi yaptı. Ben bu olayı verdiğimiz hizmete yakıştıramadım. Çok üzüldüm. Senenin son gününde yapılan bu hakarete, şiddete, tüm kalbimizle kırıldık" şeklinde konuştu.

"YUMRUKLAR HAVADA UÇUŞTU"

Şiddet anlarına tanık olan hemşire Merve Nur Yavuz, "Yakınları ile buraya geldi. Yakınlarının anne ve babası olduğunu söyledi. BioNTech aşı randevularının olduğunu söyledi. Ben de öğle arasında olduğumuzu ve aşı için 6 kişinin toplanması gerektiğini söyledim. Daha sonra küfretti. Bağırmaya başladı. Hakaretlerde bulundu. Doktorumuz olayı duyduğu için kapısını açıp, geldi. Tekrar bağırmaya başladı. Doktorumuz bu şekilde davranamayacağını ve çıkması gerektiğini söyledi. Daha sonra doktorumuza saldırı da bulundu. Yumruklar havada uçuştu. Biz günde en 100 tane aşı yapıyoruz. Bunların ayarlanması ile uğraşıyoruz. Bunun karşılığı bu olmamalı" ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

(Son Dakika)

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2022, 06:17

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Algı Operasyonu
Algı Operasyonu - 3 hafta Önce

Şiddete hayır ve kesinlikle önlemler artırılmalıdır. Gelelim aşağıdaki şiddetçi sağlıkçılara, gösterilen şiddeti eleştirmekle ilgili konuyu bile siyasete bağlayıp bakana laf atıyor, araya aşıyı da katanlar var (hdpkk), yani anlamıyorum bilerek yapıyorsunuz onda hem fikiriz de bir siz mi uyanıksınız algı çalışmalarınızı görmüyor muyuz ? Konuyu siyasete çevirerek ne yapmaya çalıştığınızı anlamıyor muyuz ?

Uzman doktor
Uzman doktor - 4 hafta Önce

Acaba hakim ve savcılara bunlar yapılsa serbest bırakırlar mı?

sağlıkçı
sağlıkçı @Uzman doktor - 4 hafta Önce

Tabikide hayır

Mehmet
Mehmet - 4 hafta Önce

Erkek olan savcıya yan baksın .zaten yumruk atan biter

Asç seher
Asç seher - 4 hafta Önce

Çoklu doz aşılar hastanede yapılmalı.Gün içerisinde randevu kaldırılmalı,çünkü kişi sayısını ayarlaamıyoruz ve hastalarla tartışma çıkıyor.

Murat reis
Murat reis - 4 hafta Önce

Böyle oropsu çocuklarını üstümüze salan hiçbir ceza vermeyen adalet sistemine de yazıklar olsun diyorum.Boyle itleri muayene etmeyeceksin gitsin aşısını veteriner yapsın

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 4 hafta Önce

Sayın bakan bir açıklamanız olacak mı bu konuda adam serbest bırakılmis bir Twitter atsanız belki tekrar içeri alırlar malum hep böyle oluyor bu nasıl bir adalet sistemidir

zonguldak
zonguldak - 4 hafta Önce

aşı ayağa düşerse böyle kıymetsiz olur.

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 3 hafta Önce

ya mevzuu bitmiş asm gibi en temel ve basit işlemlerin yapıldığı yerde bile beklemeye tahammülü yoksa insanların olay bitmiş demektir


SIRADAKİ HABER