Doktor ve mümessillerin de bulunduğu 46 kişi gözaltına alındı

Doktor ve mümessillerin de bulunduğu 46 kişi gözaltına alındı

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (Tekirdağ KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları soruşturmada, Tekirdağ il merkezli olarak 3 ayrı ilde düzenlenen operasyonda olmayan hastalara ilaç yazarak Sosyal Güvenlik Kurumu'nu 5 milyon liranın üzerinde zarara uğrattığı tespit edilen 46 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan arasında doktor, ilaç mümessili, eczacı kalfası ve hastane çalışanları yer alıyor.

Operasyon kapsamında Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde görevli doktor ve diğer kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu şüphelilerin sağlık kurulu raporu talebinde bulunan kişilere emeklilik, ÖTV indirimi, ve çalıştıkları iş yerlerinde pozisyon değişikliği gibi nedenlerle para karşılığı sağlık raporu verdiği tespit edildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli mercilere sevk edilecekleri kaydedildi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Birisi
Birisi - 8 ay Önce

uz.dr 6 okumuş bilmem kaç yıl asistlik yap.issin ama asıl saygıyı sen bilmiyorsun sen kims8n ki hastanı duvra carpiyon seni işin o ve yapacaksın ki.un nasıl oturduğu seni ilgilendirmez sanamı düştü ayrıca bacak bacak üstüne atmak saygı göstergesidir nedenle okudun 6 yil

SIRADAKİ HABER