Doktor sandığı kişi 100 bin lirasını dolandırdı

Isparta'ya eşinin tedavisi için gelen Osman Şahin, kendisini doktor olarak tanıtan kişi tarafından 100 bin lirası alınarak dolandırıldı. Tüm birikimini kaybettiğini söyleyen Şahin, dolandırıcılar yakalanmasını istiyor.

Doktor sandığı kişi 100 bin lirasını dolandırdı

68 yaşındaki Osman Şahin rahatsız olan eşinin tedavisi için Antalya'dan Isparta'ya geldi.

Kendisini doktor olarak tanıtan ve yardım edeceğini söyleyen bir kişi önce Osman Şahin ile buluşarak, akşam saatlerinde Şahin'i bir otele yerleştirerek 125 TL ödeme yaptı.

PARAYI BANKAYA YATIRMASINI İSTEDİ

Ertesi gün Osman Şahin'in yanında yaklaşık 100 bin lira olduğunu öğrenen şahıs, paranın çalınma ihtimaline karşı bankaya yatırılması gerektiğini söyledi.

Şahin bunun üzerine özel bir bankadan kendi adına hesap açtırdı, 100 bin lirayı hesaba yatırdıktan sonra, hesap açtırırken kullandığı numaraya ait sim kartını şahsa verdi.

Şahıs, sim kart üzerinden internet bankacılığı aracılığıyla Osman Şahin'in 100 bin lirasını kendi hesabına gönderdi. Paranın bankaya yatırıldığını sanan Osman Şahin ardından yeniden otele döndü. 

"PARAYI KENDİ HESABINA TRANSFER ETTİ"

Osman Şahin “Eşim rahatsız olduğu için kan takviyesine ihtiyacı vardı. Bunu duyan dolandırıcı ben Norveç’te doktorum, yeğenim Isparta’da yaşıyor size yardımcı olacak dedi. Biz de Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesinde buluştuk, şehir merkezine geçtik üzerinde para varsa çalınmasın diye bana bankada hesap açmamı istedi. Üzerimde 100 bin TL nakit para vardı. Bankada hesabımızı açtık parayı yatırdık, daha sonra benden sim kartımı istedi, sim kartımı kendi telefonuna takarak benim hesaptan kendi hesabına transfer etti” dedi.

Dolandırıldığını ise bankanın kendisini araması sonrası öğrendi.

"100 BİN LİRAM GİTTİ, ÇOK MAĞDURUM"

Şahin, “Akşamüzeri beni bankadan aradılar. Osman Bey sizin bankada yüklü miktarda paranız vardı şu an gözükmüyor deyince biraz durakladıktan sonra otelde bulunan çocuğa telefonumu gösterdim. Çocuk telefonuma baktıktan sonra 'Amca senin hesabına 100 bin TL giriş olmuş ama o para çekilmiş' deyince anında bankayı aradık. Bankaya kartımızı ve sim kartımızı iptal ettirdik, sonra ben korktum daha sonra emniyeti aradık. Polisler otele gelip sorular sorduktan sonra bizi emniyete götürdü, orada şikayetçi oldum. Toplam 100 bin liram gitti. Çok mağdurum” dedi.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

"PARAYI GETİRSİNLERİ ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIM"

Osman Şahin, son olarak, dolandırıcılardan parayı getirmeleri halinde şikayetçi olmayacağını belirterek, “Zaten çok mağdur oldum gelsinler mahkemede uğraşmayalım başkalarında canını yakmasınlar. Ben çok mağdur oldum yıkıldım, tüm birikimim 100 bin liram gitti. Allah kimsenin başına vermesin. Eşim yanık hastası o paraya ihtiyacımız var” dedi.(Yeniçağ)

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevgül diri
Sevgül diri - 2 hafta Önce

Yazıklar olsun dolandırıcı doktorlara ne zaman dur denecek

SIRADAKİ HABER