Doktor, Öldürülmeden Önce Sağlık Müdürünü 65 Kez Aramış

Mersin’de meslektaşı Hasan Çayır tarafından öldürülen Dr. Ahmet Dikmen’in HTS kayıtları ortaya çıktı. Dikmen’in öldürülmeden önce Mezitli İlçe Sağlık Müdürü Yavaşoğlu’nu 65 kez aradığı belirlendi.

Doktor, Öldürülmeden Önce Sağlık Müdürünü 65 Kez Aramış

 Mersin’de, 20 Ekim 2021’de aynı sağlık merkezinde görev yaptığı meslektaşı Dr. Hasan Çayır tarafından öldürülen Dr. Ahmet Dikmen’in, baz istasyonu sinyal kayıtlarına işaret eden HTS kayıtları ortaya çıktı.  

Cinayete ilişkin soruşturma kapsamında, Dikmen’in yaşamını yitirmesinden önceki üç aylık telefon kayıtları incelendi. Dikmen’in, Mezitli İlçe Sağlık Müdürü Ayşe Yavaşoğlu ile 65 kez görüştüğü belirlendi. Dikmen’in Çayır hakkındaki şikayetlerini iletmek üzere Yavaşoğlu’nu bir gün içinde birkaç kez aradığı görüldü. HTS kayıtlarında, Dikmen’in; sadece ilçe sağlık müdürünü değil; İl Sağlık Müdürlüğü Personel Daire Başkanı’nı ve Mersin’de görev yapan bir savcıyı da aradığı saptandı.

'LÜTFEN ÖNLEM ALIN' ÇIĞLIĞI ATMIŞ'


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Dikmen ailesinin avukatı Erşan Sarı, HTS kayıtları ile ilgili olarak, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bu kayıtlar da gösteriyor ki; Dr. Ahmet Dikmen olaydan aylar önce katil zanlısı Hasan Çayır hakkında her tuttuğu tutanakla ilgili yetkili amirlerine durumu telefonla veya mesaj yazarak aktarmış. Yani, ‘Ben ölmek istemiyorum, lütfen önlem alın’ çığlığı atmış. Ama ne duyan olmuş ne önlem alan olmuş. Dr. Ahmet Dikmen’in, bu çağlığını ilgili ve yetkililer oturdukları koltuklarında duyup görevlerini yapmış olsaydılar, büyük ihtimal menfur olay gerçekleşmemiş olacaktı.

'UZMAN KİŞİLERCE İDARİ SORUŞTURMA YAPILMALI'

Hunharca, vahşice, planlanarak kasten bir cinayet işlendi. Cinayeti işleyen hakkında adli tahkikat titizlikle devam ediyor. Ama işin bir de Devlet Memurları Kanunu açısından bu olayın gelişiminde sorumlu olanlarla ilgili idari tahkikatı söz konusu. Yani olayın gelişiminde ve içinde kastı-ihmali-görevi kötüye kullananların ortaya çıkarılması açısından savcılığa verilecek olan soruşturma izni için yapılacak ön inceleme. Bu ayrı bir soruşturma ve 2021/ 65226 sayılı dosyada mevcut. İl İdare Kurulu, savcının talebi üzerine ön inceleme için bir isim belirleyecek. Ancak bu konu bakanlık müfettişliği bilgi ve tekniği gerektiren bir iştir. Biz bu nedenle vakti ile Valiliğe yazı yazarak talepte bulunduk. Ancak ilerleyen süreç içinde uyarıcı başvurumuzun bile dikkate alınmadığını görüyoruz. Bunun üzerine soruşturma izni isteyen savcılık makamına 04.01.2022 günü yeni bir başvuru yaparak, Mersin İl İdare Kurulu’na yaptığımız başvuru ve talebimizi de ekleyerek, yeniden bilgilendirme yaptık. Savcılık olayı ciddiyetle takip ediyor. Ancak idari yönden yapılacak ön incelemede yanlı ve taraflı olunursa, uyarılarımız dikkate alınmaz ise bu kamu vicdanını sızlatacak, adalete ve hakkaniyete gölge düşürecektir."(Duvar)

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2022, 14:45

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Akıl Sağlığı Önemli
Akıl Sağlığı Önemli - 2 hafta Önce

Şaka gibi yemin ediyorum ne tuhaf bir grubun içindeyiz. Haberde Doktor vefat etmiş diyor birileri maaştan ve sözleşmeli yöneticilikten bahsediyor. Sanki yönetici dedi ki doktor ölsün !!!! Allah'ım aklıma mukayyet ol. Çıldırmış gibi haberin içeriğiyle alakasız kime laf atsak kime ne giydirsek diye bekleyen örgüt elemanları var. Bu sitede pkklılar var. Hemde sağlık bakanlığının içinde çalışıyor. Haberin maaşla alakalı olmadığı halde içerikle alakasız paradan bahsediyor. Birinin bir acısı var ama bu haber tıklanır diyerek sözde bakın hakkımı aradım mantığıyla her yere asistanların nöbetinden, doktorun az maaş almasından, bakanın kötü olmasına kadar konu gidiyor ordanda hoopp klasik iktidara..... Çok ciddi söylüyorum bu SAĞLIKLI değil bu normal değil. Siz bu akılla bu kafayla insanlara sağlıklı olamazsınız.

Hemsire
Hemsire - 2 hafta Önce

Yani bakıyorum zam için yazmadiklari yer kalmayanlar meslektaşları için iki cümle yazmamış .diyceklerim bu kadar işte busunuz .

zkry sdr
zkry sdr - 2 hafta Önce

liyakatsız iş bilmez yöneticilerin olduğu yerde personelin sıkıntıları çok da önem arz etmiyor.
onların tek derdi koltuklarını korumak.

maskeli sağlıkçı
maskeli sağlıkçı @zkry sdr - 2 hafta Önce

her durumu hükümet hatasına ve iktidara nerden çakabiliriz meselesine dökmekte ayrı bir liyakatsızlık örneğidir. acı bir durum Allah rahmet eylesin , katil deyyusuda lanetliyorum

salih erdem
salih erdem - 2 hafta Önce

ve bu yöneticiler 20-30 bin maaş alıyor. ne için? personelinin güvenlik kaygısını gidermek adına hiçbir işlem yapmayan.. yazıklar olsun. esas bunlar almanya'ya göçmesi gerekenler.

Mersin
Mersin - 2 hafta Önce

Baş sorumlu ilçe müdürü ve Halk sağlığı başkanı dır. Esas görevi aile hekimliği ve göçmen sağlığı halk sağlığı başkanının sorumluluğundadır. Ne yazıkki yıllardır her akçeli işlerde en önde atılan bu zat gerçek görevine gelince inisiyatif almıyor.

sağlıkçılar
sağlıkçılar - 2 hafta Önce

Sağlıkta Tedavi gören bir çok doktorundan hemşire ebe memur dg personeller var yeşil reçeteli bunların tedaviye cevap vermeyenlerini ve başkalarınına zarar vere bilecek olanlarını emekliliğe sevk etmek gerekli tabi böyle bir kanun var her zamanki gibi uygulayan yok sağlıkta araştırılsın 1000 lerce çıkar budurumda olan hastalığı kimse parayla almıyor ama sonuşta diğer insanları korumakta devletin işi

SIRADAKİ HABER