Doktor meslektaşını öldürmüştü! Karar verildi...

Baltalimanı Kemik Hastanesi’nde görevli meslektaşı Doktor Kaan Erol’u 75 bıçak darbesiyle öldüren Yavuz Sümter, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sümter yaptığı son savunmada, hastaneye iki kez istifa dilekçesi verdiğini söyleyerek; “İki kez hüngür hüngür ağlayarak istifa dilekçesi verdim. İlk dilekçem kabul edilseydi bunlar yaşanmazdı” dedi.

Doktor meslektaşını  öldürmüştü! Karar verildi...

İstanbul Sarıyer’de bulunan Baltalimanı Kemik Hastanesi’nde 11 Ekim 2019 tarihinde doktor Yavuz Sümter, meslektaşı Kaan Erol’u 75 defa bıçaklayarak öldürmüştü. Sümter’in, “canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle tutuklu yargılandığı davaya devam edildi. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Yavuz Sumter SEGBİS sistemi ile katıldı.

“TANIK DOKTORLAR YALAN SÖYLÜYOR”

Kaan Erol’un anne ve babasının da hazır bulunduğu duruşmada son savunmasını yapan sanın Yavuz Sumter, duruşmada tanık olarak dinlenen kişilerin, yalancı şahit olduğunu iddia ederek, “Bana yapılan hakaret, küfür ve tehditlerin üstünü örtmeye çalışıyorlar. Türkiye’deki hiçbir cinayet benim davam kadar yüksek tahrik altında işlenmemiştir. Tanıklık yapan doktorlar benim gözümün içine baka baka yalan söylediler” dedi.

“İSTİFAMI KABUL ETSELERDİ BUNLAR YAŞANMAZDI”

İki kez istifa dilekçesi verdiğini anlatan sanık Yavuz Sumter, “Ben iki kez hüngür hüngür ağlayarak başhekime istifa dilekçesi sundum. Dilekçemi kabul etmedikleri gibi bulunduğum durum için de hiçbir icraat yapmadılar. Eğer ilk dilekçemi kabul etselerdi bunlar yaşanmazdı” dedi. 

"TANIK BEYANLARI KESİNLİKLE YALANDIR"


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sanık avukatı ise yaptığı savunmada, müvekkilinin cinayeti planlı ve tasarlayarak işlemediğini söyleyerek, “Sanığın odada maktulle 2 saate yakın kalması bu işin tasarlayarak olmadığının göstergesidir. Verilen adli tıp raporu şüphelidir. Tanık beyanları kesinlikle yalandır. Bu şekilde karar verilirse savunma hakkı kısıtlanmış olacaktır” dedi.

Alınan savunma ve beyanların ardından kararını açıklayan mahkeme sanığı, “kamu görevlisini görevinden ötürü kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Karar sonrası açıklama yapan baba

"ALLAH KİMSEYE BÖYLE BİR VAHŞETİ YAŞATMASIN"

Adaletin yerini bulduğunu söyleyerek, "Türk adaletinin doğru bir karar verdiğini böylelikle görevi başında şehit olan evladımın kabrinin de nurla dolduğunu düşünüyorum. Allah kimseye böyle bir vahşeti yaşatmasın. Allahım onu nur içinde yatırsın. Biz evladımızı kaybettik. Vatan pırıl pırıl bir doktorunu bir Türk gencini kaybetti" dedi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Garabet
Garabet - 4 hafta Önce

Dilekçe ile istifa edersen 6 ay sonra, dilekçe vermeden ayrılıp gidersen 1 sene sonra yine atanırsın. Ayrılıp gideydin dilekçeni kabul etseler nolur etmeseler nolur

vatandaş
vatandaş - 4 hafta Önce

Bir cana kıymanın hiç bir gerekçesi olamaz .Cezanı çekeceksin.

SIRADAKİ HABER