Doğuma Gelen Kadını PCR Testi Yaptırmadığı İçin Hastaneden Kovdular İddiası

Hamile bir kadın, doğum için yattığı Adana Şehir Hastanesi'nde PCR testi yaptırmaması sebebiyle kovulduğunu iddia etti

Doğuma Gelen Kadını PCR Testi Yaptırmadığı İçin Hastaneden Kovdular İddiası

Twitter'da ''İsra'' ismini kullanan bir kadın, doğum yapmak için yattığı Adana Şehir Hastanesi'nde PCR testi yaptırmayı kabul etmemesi sebebiyle kovulduğunu öne sürdü.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İddiaya göre, saat 15.00 sıralarında doğum yapmak üzere hastaneye giden kadına doğumun gününün geçtiği ve sezaryen doğuma alınması gerektiği söylendi. Sancısı başlayan kadından PCR testi istendi ve testin pozitif çıkması durumunda koronavirüs tedavisi için ayrılan alana taşınacağı belirtildi. Ancak test yaptırmadığı halde ısrarla sağlıklı olduğunu iddia eden kadın PCR testi yaptırmayınca hastaneden çıkışı verildi.

Durumu Twitter hesabı üzerinden duyuran kadın, ''Böyle bir hakları yok, beni zorlayamazlar'' dedi.

Kaynak:https://www.tamgaturk.com/haber/doguma-gelen-kadini-pcr-testi-yaptirmadigi-icin-hastaneden-kovdular-iddiasi-33718.html

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 12:17

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
alper alkış
alper alkış - 4 hafta Önce

ee olması gerekeni yapmadığı için işlem sağlanmaması normal.hasta sorumluluklar kapsamında kişinin kurum kurallarına uymak zorunluluğu var zira doktorundan hemşiresine bebek odasında yanında yatan bebekten personeline kimsenin hayatını riske atma hakkı yoktur

memnuniyette sınır yok
memnuniyette sınır yok - 4 hafta Önce

Hastanelere gelen bazı hastalar kendilerini ultra lüks her şey dahil otele gelmiş gibi sanmaya başladılar. Sağlıkta memnuniyetin sonu yok elbette. Ama hastanelerde uymanız gereken kuralların olduğu gerçeğini unutmayın. Herkes sizin kulunuz köleniz değil hastanelerde. Unutmayın ki hekim kendi can güvenliği yok ise hastasının tedavisini red etme hakkına sahiptir.
Sezaryen bir ameliyattır ve ameliyata girecek hastalara PCR testi bakılır.
Çok şükür ki normal doğum yapmış evinde.
Gereksiz sezaryenlerin de önüne geçilecek girişimler icraatler yapılmalıdır. Bu hastadan çıkarılacak ders bence budur. Hasta diğer hasta ve sağlık çalışanlarının sağlığını riske atacak bir istekte bulunmuş o konuda haksız elbette. Ama sezaryene yönlendirilmesi de bakanlığın çözmesi gereken bir durumdur.

SIRADAKİ HABER