Devlet Hastanesi’nde 17 doktor istifa etti

Devlet Hastanesi’nde 17 doktor istifa etti

1 Temmuz itibariyle sağlık çalışanlarına uygulanan istifa yasağının kalkmasının ardından Türkiye genelinde çok sayıda sağlık çalışanın istifaları peş peşe gelirken, Yüksekova Devlet Hastanesi'nde de toplam 17 doktorun istifa ettiği öğrenildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Yüksekova Temsilcisi Orhan Salim, Yüksekova Haber Portalı'na yaptığı açıklamada istifaların bu ay içerisinde de devam edebileceğini belirterek, "Bakanlık geçen kıştan beri istifaları kapatmıştı. Pandemiden kaynaklı mecburi hizmeti biten doktorlar istifaların bakanlık tarafından açılmasını bekliyordu. Tabi açılınca istifalar hepsi bir anda oldu. Şuanda hastanede yaklaşık 15 civarında doktor kaldı. Yüksekova Devlet Hastanesi'nde şuan özellikle bazı branşlarda doktor bulunmuyor. İvedi bir şekilde buraya olmayan branşların ataması yapılması lazım" dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

(//www.hakkariobjektifhaber.com/yuksekova-devlet-hastanesinde-17-doktor-istifa-etti-32384h.htm)

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 16:31

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 3 hafta Önce

Hamdullah Kara sağlık müdürü olarak kaldığı her gün bu istifaların ardı arkası kesilmeyecek. İstifaların büyük bir çoğunluğu idarecilerin özellikle de sağlık müdürünün tutumundan kaynaklanıyor. Doğruluğunun teyidi için istifa edenlere sorulabilir. Sadece yüksekova devlet hastanesinde değil ilin genelinde doktor istifalara var, ayrıca yine idarecilerden dolayı hiç gitmeyecek denilen personellerde tayin isteyip gidiyor. Sendika olarak iyi bir konuya değinmişsiniz ancak keşke nedenlerinede değinseydiniz.

Çölemerik
Çölemerik @Hemşire - 3 hafta Önce

Çok doğru sözler!..

SIRADAKİ HABER