DEVLET HASTANESİ'NDE KAYIT KRİZİ

ASKİ tarafından gerçekleştirilen kazı çalışmasında Nazilli Devlet Hastanesi'nin telekomünikasyon kablosu koptu. Hastanede veri girişleri yapılamazken, bölgede internet ve telefon ağlarında sıkıntı yaşanıyor.

DEVLET HASTANESİ'NDE KAYIT KRİZİ

 Alınan bilgiye göre Yeşil Mahalle'de altyapı çalışması yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) ekipleri, Nazilli Devlet Hastanesi ve çevresine internet ve telefon bağlantısı sağlayan telekomünikasyon kablosunu yanlışlıkla koparttı. Bölge de telefon ve internet ağlarında kesinti yaşandı. Nazilli Devlet Hastanesi'ne giriş yapan hastaların kayıtları görevliler tarafından elle yazılarak tutulmaya başladı. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Konuya ilişkin konuşan Aydın İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz, Türk Telekom yetkililerinin sahada olduklarını belirterek, “Şu anda çalışmaları iş birliği içerisinde yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın sağlık hizmeti almaları konusunda herhangi bir engel söz konusu değil ama sistemsel bir yavaşlamamız var. Bu soruna palyatif bir çözüm bulduk. Sorunu bu gece bitirmeyi istiyoruz. Kopmaların boyutuna ve tedarik sağlama hususuna göre  yarın sabaha kadar bu durum devam edebilir” ifadelerini kullandı.(Nazilli Havadis)

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER