Denize düşen sağlık çalışanı ağır yaralandı

Denize düşen sağlık çalışanı ağır yaralandı

Büyükada İskelesi'nde denize düşen deniz ambulansı personeli, Sahil Güvenlik ve itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Tedavisi süren personelin durumunun ağır olduğu öğrenildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Olay, önceki gün saat 09.00 sıralarında Büyükada İskelesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, bulunduğu iskelede ayağı kayan deniz ambulansı personeli Ali Faik Yaprak (23), denize düştü. Durumu fark edenler Sahil Güvenlik ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler, Ali Faik Yaprak'ı sudan çıkararak sahil güvenlik botuna bindirdi. Botla, Maltepe Çıkarma İskelesi'ne indirilen sağlık personeli, buradaki ambulansla Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan Yaprak'ın durumunun ağır olduğu ve hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.(Milliyet)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çok üzüldüm
Çok üzüldüm - 4 gün Önce

Deniz ambulansında görevli 23 yaşında ATT arkadaşım, yüzmede bilmiyor muhtemelen.Yüzme bilmeyen kişi neden buralarda görevlendirilir ya da bu konuda eğitime tabi tıtulmuş mudur? Ya da iyi yüzme bilmeyen arkadaşımız deniz ambulansı ile denizdeki vakaya nasıl
müdahale edecek.. Bu tip yerlerde çalışacak arkadaşlarımız teknik açıdan uzun bir eğitimden geçmelidir bence..Yazık çok üzüldüm gencecik bir arkadaşımız

SIRADAKİ HABER