Deniz Çakır şikayetinden vazgeçti, hemşire hakkındaki dava düşürüldü

Oyuncu Deniz Çakır'ın bisikletini çaldığı gerekçesiyle 'nitelikli hırsızlık' suçundan yargılanan hemşire Uygar K. hakkındaki dava, Çakır'ın şikayetinden vazgeçmesi üzerine düşürüldü.

Deniz Çakır şikayetinden vazgeçti, hemşire hakkındaki dava düşürüldü

İstanbul 49. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuksuz sanık Uygar K. ve avukatı katıldı. Şikayetçi Deniz Çakır'ı ise avukatı temsil etti.

İddianamenin okunmasının ardından söz alan Çakır'ın avukatı Şaban Doğan, sanığın sağlık çalışanı olması, soruşturma aşamasındaki savunmasında, Kovid-19 hastalarına yardım etmek için aldığını söylediği bisikletin bedelini de SMA Tip 1 hastası Deniz Elmas'ın yardım hesabına yatırması nedeniyle şikayetten vazgeçtiklerini bildirdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sanık Uygar K. savunmasında, üzerinde anahtarı olan bisikleti yol kenarında görüp aldığını belirterek, "Olayla ilgili nasıl savunma yapılır bilmiyorum. Bisikleti almamdaki amaç pandemi nedeniyle evinde yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmekti. Bu amaçla bisikleti Sakarya'da 10 gün kadar kullandım. Olay nedeniyle daha sonra rahatsız oldum. Bisikleti geri getirdim ancak sahibini bulamadım. Emniyetten aranınca bisikletle giderek teslim ettim. Cerrahi ameliyat hemşiresiyim. Bisikleti almamın sebebi pandemi nedeniyle hasta olan insanlara yardım etmektir" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 12:54

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
bırak allah aşkına
bırak allah aşkına - 1 ay Önce

çakal resmen hırsızlık yapmışsın.Mesleğin de adını zedeliyor bunun gibiler

YAZIK YAZIK!!!!
YAZIK YAZIK!!!! - 1 ay Önce

YAZIK YA MESLEĞİN YÜZ KARASI BUKADAR ONURSUZ OLUNURMU? YAPTIN BİR HATA GETİR TESLİM ET ...PİŞKİNLİĞİN BUKADARI HEM YAKALAN HEM GETİRECEKTİM DE ,,HEM KOVİTTE KULLANDIM DE..BIRAK AMELİYATA ALMAYI HASTANENİN KAPISINDAN SOKMAM!!

SIRADAKİ HABER