Cumhurbaşkanlığından Normalleşme Genelgesi

Cumhurbaşkanlığı tarafından COVID-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normallaşme ve Alınacak Tedbirleri içeren 2021/13 sayılı Genelge 30.06.2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığından Normalleşme Genelgesi

COVİD-19 hastalığına yönelik alınan tedbirler kapsamında bugüne kadar yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgelerinde, Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar e-nabızdan aldıkları belgelerle herhangi bir yaş sınırı olmaksızın idari izin kullanmaktaydı.

30 Haziran 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/13 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde, önceki uygulamalardan farklı olarak Sağlık Bakanlığı ve MİT hariç diğer kamu kurumlarında çalışanlardan kronik hastalığı bulunanların bu defa idari izinli sayılabilmeleri için 60 yaş ve üzerinde olması gerektiği ifade edilmiştir.

Dolayısıyla, önceki genelgelere göre Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar (yöneticiler hariç) yaşları 60 ve üzeri ise idari izin kullanmaya 1 Temmuz 2021'den itibaren devam edecektir. Ancak, 60 yaştan küçük olanlar ise idari izinlerini iptal ederek görevlerine dönüş yapacaktır.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Diğer taraftan idari izin verilecek bir diğer durum ise gebeliktir. Gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadarki süre içerisinde bulunan çalışanlar idari izinli sayılmaya devam edilecektir.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 01:42

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr
Dr - 1 ay Önce

Sağlık ta olan engelliler çalisacakmi ülseratif kolit hastaları 2 aydır ilaçları piyasada yok bulamıyoruz ilgililere duyrulur

Aa
Aa - 1 ay Önce

Sağlık bakanlığına bağlı 24 hafta gebeler çalışıyor mu şimdi

Hemsire
Hemsire - 1 ay Önce

Hayır baska bakanlıgın calısanı gebe de biz neyiz bunda da mı ayrımcılık kalkıyorsa herkese kalksn madem bu nedir ya

SIRADAKİ HABER