Cumhurbaşkanı Erdoğan,kıdem tazminatı açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kıdem tazminatı ile ilgili "Hep söylerim... İşveren sendikaları, işçi sendikaları gelin bir araya, kendi aranızda bu konuyu halledin. Kendi aranızda halledemeyip bunu kabine halletsin diyorsanız, burada bir art niyet vardır. Kusura bakmayın böyle bir art niyete ne Cumhurbaşkanı olarak şahsım ne de kabinemiz alet olamayız." diye tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,kıdem tazminatı açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TES düzenlemesiyle ilgili "Amacımız, işçilerimizin kıdem tazminatı haklarını birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır." açıklaması yaptı.

"Her bir işçinizin kazanılmış hakkını korumak bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve kendisi de işçilikten gelen ferdi olarak en başta gelen görevimizdir. Amacımız, işçilerimizin kıdem tazminatı haklarını birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır. Nasıl emekçi kardeşlerimizin yanında yer aldıysak bu konuda da aynı anlayışla hareket edeceğiz. Hep söylerim... İşveren sendikaları, işçi sendikaları gelin bir araya, kendi aranızda bu konuyu halledin. 

"Burada bir art niyet vardır"
Kendi aranızda halledemeyip bunu kabine halletsin diyorsanız, burada bir art niyet vardır. Kusura bakmayın böyle bir art niyete ne Cumhurbaşkanı olarak şahsım ne de kabinemiz alet olamayız. Niye kendi aranızda bu işi çözmüyorsunuz? Niye kendi aranızda bunu halledemiyorsunuz? Kendi aranızda halletmeyip bizleri işçilerimizin ve iş işverenimizin karşısında zor duruma düşürmek mi istiyorsunuz?"

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Semiha Öztürk
Semiha Öztürk - 1 hafta Önce

Biz sana 30 yıldır güveniyoruz. Bu millet için çalışmalarını gördüğümüz için başımızdan eksik etmiyoruz. Hakkı hakka teslim edeceğine inandığımız için dualarla sizleri Rabbime emanet ediyoruz

ab
ab - 1 hafta Önce

reis'in yanındayız.kıdem tazminatı neymiş ya,dünyanın ve avrupa'nın neresinde var,kaldırın gitsin.

SIRADAKİ HABER