Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi. İftarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iftarın ardından yaptığı açıklamada, "Gerek hastanelerde gerek evlerdeki müdahalelere varıncaya kadar yoğun bir çalışmanın içerisinde oldular. Bu çalışmalar esnasında da tabii bazı bulaşlar oldu, şu oldu, vesaire ama onlar yılmadan, usanmadan bu mücadelelerini sürdürdüler. Ben tüm ölen sağlıkçı kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

"Bütün bu kovid salgını süresinde onlar hiçbir şeyden yılmadılar, hiçbir şeyden kaçınmadılar. Gerek hastanelerde gerek evlerdeki müdahalelere varıncaya kadar yoğun bir çalışmanın içerisinde oldular. Bu çalışmalar esnasında da tabii bazı bulaşlar oldu, şu oldu, vesaire ama onlar yılmadan, usanmadan bu mücadelelerini sürdürdüler. Ben tüm ölen sağlıkçı kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda hasta yatağında olanlara Rabb'imden şifalar diliyorum. Tabii bir şeyi çok açık, net söylemek lazım. Özellikle bu süre içerisinde verdikleri bu mücadeleyle Hakk'a yürüyenler inanıyorum ki sevgili Peygamberimize inşallah komşu olacaklardır. Çünkü onlar bu mücadeleyi bunun için verdiler ve şu anda da hala bu mücadeleyi, bu koronavirüs salgını boyunca sürdürüyorlar. Bu kovid salgınlarıyla bu mücadeleyi yine aynı şekilde sürdürüyorlar.

Bir de bu akşam tabii beraber iftar yaptığımız kardeşlerimiz her biri üçer kişilik gruplar halinde ev ev dolaşıyorlar ki evlere bu sağlık hizmetini götürecek kadar fedakarlık yapıyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Bu millet fedai can eden bir millet. Hele hele doktorlarımız zaten tababet yeminine dört dörtlük sadık kalan kardeşlerimiz. Hepsinden Allah razı olsun. Rabbim bizleri Ramazan-ı Şerif'e kavuşturduğu gibi inşallah Ramazan Bayramı'na da kavuştursun diyorum."


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 00:36

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sefa
Sefa - 2 hafta Önce

Altı ay bölük pörçük ek ödeme alan sağlıkçı. 13 aydır düzenli ekders alan öğretmen.

Hayri
Hayri - 2 hafta Önce

Maddi ve manevi olarak en sönük günlerini yaşayan sağlıkçılar bakanından memnun değil. Ek ödemede iki çalışan arasında yüzde bin beşyüz fark olamaz.

Çöz artık reis
Çöz artık reis - 2 hafta Önce

Kuru teşekürle olmuyor, dr dışı sağlıkçıkarın döner sermaye sistemini kaldır, adaletli bir sistem getir, taban maaşları iyleştir, sabitleri sigortaya yansıt, 3600 unvan ayrımı yapmadan ver, yıpranmayı iyleştir her unvana ver, dağ gibi olan bu sorunları çöz Artık Reis

Ümidimiz sensin REİS
Ümidimiz sensin REİS @Çöz artık reis - 1 hafta Önce

Gözümüz sende...

Dilek
Dilek - 2 hafta Önce

Bu hükümetin ogretmen seviciligini unutmyacagiz .evde yata yata ek ders bizler sürüne sürüne ek ödeme sıfır .sabahtan akşama kadar tesekur etsenuz ne fayda

Hastane calisanlari
Hastane calisanlari - 2 hafta Önce

Sağlık müdürlükleri salginla mücadele de işin sadece filyasyon işinde tertemiz odalarında mis gibi duruyorlar asıl işin yükünü devlet hastanelerinde servislerde tulumlar içinde çalışan hemsireler in sağlık memurlarinin ölü gibi yatan hastaların altını temizleyen banyosunun yaptıran silen yıkayan her tarafında kablolar geçen bezini değiştiriren bulaşıcıligin tavan yaptığı yerlerde çalışan yeri yelir refakatçisi olan yeri hasta bakıcısı gece gündüz tedavileri yapan nöbetten nöbete giden personeller yemeği ve teşekkürü hak ediyor

hayda
hayda @Hastane calisanlari - 1 hafta Önce

ya arkadaşım ne zaman bir başka kurumdaki aynı işi yapan arkadaşını yargılamaktan,küçümsemekten vazgeçeceksiniz.sizin gibi aynı kurumda ama başkasının yaptığını yada kendi yaptığını irdeleyenler yüzünden bu camia birlik olamıyor. bırak kimin ne yaptığını onun görevi o filyasyonda hasat ve yakınlarıyla birebir muhatap olan o .

smemuru
smemuru - 2 hafta Önce

hep alkış hep teşekkür. bir kişide şu sağlıkçıların dertlerine derman olalım demiyor.

PAŞA BEY
PAŞA BEY - 2 hafta Önce

TOPTAN İSTİFA EDİNİZ BEKLİYORUZ.

ali veli
ali veli - 2 hafta Önce

afiyet olsun.


SIRADAKİ HABER