Covid-19 Atlatan Sendikacı Gökmen Atabey Yaşadıklarını Anlattı

Covid-19 Atlatan Sendikacı Gökmen Atabey Yaşadıklarını Anlattı

Şehir Hastanesinin Sevilen Yüzü 32 Gün Süren Pozitifliğin Ardından Görevine Başladı
 
Kayseri Şehir Hastanesinde Sağlık Memuru olarak görev yapan ve Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkan Yardımcısı olan C. Gökmen Atabey, yakalandığı covid-19 hastalığından 32 gün süren tedavisinin ardından iyileşerek görevine başladı.
 
Bel ağrısı, halsizlik, boğaz ağrısı ve aynı günün akşamında yüksek ateş başlayınca pozitif olduğunu tahmin eden ve sabah erkenden yaptırdığı test ile pozitif olduğunu öğrenen Atabey, ilk tedavisini aynı hastanede birlikte çalıştığı pandemide görev yapan ablası Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Atabey ve hastane başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik tarafından başlandığını söyledi.
 
Evde tedavisi devam ederken durumu ciddileşen ve çalıştığı hastaneye, Kayseri Şehir Hastanesine sevk edilen Gökmen Atabey, düşmeyen ateş ve akciğer tutulumu nedeniyle hastane yatırılarak tedavi altına alındı.
 
-Doktor abla ve aile sağlığı çalışanı eşi de yan odasına yatırıldı
 
Hastanede tedavisi devam ederken, ablası Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Atabey’in de covid-19 testi pozitif çıkınca yan odasında tedaviye alındığını bildiren Atabey; “Ağır hasta olarak ablamın yan odama yatılması beni moral olarak çökertti. Ablamın ardından tam da evlilik yıldönümümüzde kendisi de sağlık çalışanı olan eşimin karşı odamda tedaviye alınması artık beni tamamen bitirmişti” dedi.
 
Hastaneden taburcu olduktan sonra pozitifliği devam eden ve evde tedavisi 32 gün süren Gökmen Atabey; “terleme, halsizlik ve çabuk yorulma şikayetlerim devam etse de pozitifliğim bittiğinden dolayı, çocuklarımla aynı odayı paylaşıp, beraber sohbet edip, beraber aynı masada yemek yiyebileceğim, arkadaşlarımın yanına gidebileceğim ve çocuklarıma sarılabileceğim için mutluyum” dedi.
 
Pandemi hastanesinde çalışan sağlık personeli olduğunu, kalite biriminde görev yapması ve Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkan Yardımcısı olması dolayısı ile sürekli hastane içerisinde gezdiğini ve bir gün hastalıkla karşı karşıya kalacağının bilincinde olduğunu söyleyen Atabey; “hem evde hem de hastanede zorlu bir tedavi süreci geçirdim, bir türlü negatife dönmeyen covid testim psikolojimi alt üst etti. Ancak, bu süreçte şükürler olsun çok dost kazanmışım beni hiç yalnız bırakmadılar, Başhekimimiz Prof. Dr. İlhami Çelik hocam başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız her hastaya olduğu gibi bana da desteklerini esirgemediler, ellerinden geleni fazlasıyla yaptılar. Allah hepsinden razı olsun” dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 16:49

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şehir
Şehir - 6 ay Önce

Geçmiş olsun. Gerçekten hem sendikacı hemde bir abi olarak Kayserinin sevilen insanı. Adamm.

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 6 ay Önce

Çok ta tin biz sağlık çalışanları yıllardır yaşadıklarımızı sizlere anlatıyoruz ama kime söylüyoruz Ali ağam söylüyor veli Ağam dinliyor yapıyorsunuz anlatma kardeşim bizi dinlemeyeni bizlerde dinlemiyoruz

Sağlıkcı Mehmet
Sağlıkcı Mehmet - 6 ay Önce

Geçmiş olsun... Sıkıntısı olan her sağlık çalışanına ayrım gözetmeksizin elinden geleni yaptığına birçok kişinin şahit olduğu kaliteli insandır Gökmen Bey. Her kesimce sevilen biri olarak biriktirilen dostların duası onun içindi. Rabbim başta sağlık camiası olmak üzere ülkemizi ve milletimizi her türlü hastalıktan beladan muhafaza eylesin. Amin.

Sağlıkcı
Sağlıkcı - 6 ay Önce

Dürüst sevilen ve çalışkan kardeşimiz. Emeğini esirgemeyen birisi. Geçmiş olsun.

SIRADAKİ HABER