Çocuğunun randevu tarihini beğenmedi, doktoru darp etti

Çocuğunun randevu tarihini beğenmedi, doktoru darp etti

Edremit ilçesi Devlet Hastanesi'nde, çocuğuna tırnak batması şikayeti nedeniyle randevu almak isteyen anne M.Ö., ayın 18'ine verilen randevu tarihini beğenmeyip iddiaya göre Op. Dr. Hüseyin Kara'ya hakaretlerde bulundu.

M.Ö., bir süre sonra eşi A.Ö. ile birlikte yeniden hastaneye geldi. Dr. Hüseyin Kara'nın 'Karınız' demesine kızan A.Ö., 'Karınız değil, eşiniz diyeceksin' diyerek, doktor Kara'yı tehdit edip, yüzüne yumruk atarak darbetti.

Çocuğunun tırnak batması şikayetiyle bugün saat 16.00 sıralarında Edremit Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği'ne gelen anne M.Ö., en erken randevunun ayın 18'inde olduğunu öğrenince durumun acil olduğunu söyledi, Dr. Hüseyin Kara ve sekreteriyle tartışmaya başladı. İddiaya göre, Genel Cerrah Op. Dr. Hüseyin Kara'ya sözlü hakarette bulundu. Hastaneden ayrılan M.Ö., durumu eşi A.Ö.?ye anlattı. Öfkelenen A.Ö., hastaneye gelerek, Dr. Hüseyin Kara'nın poliklinik yaptığı odanın kapısını tekmelemeye başladı. A.Ö., durumu anlatmaya çalışan Op. Dr. Hüseyin Kara'nın, 'karınız' demesine kızarak, 'karınız' diyemezsiniz, 'eşiniz' diyeceksiniz' diyerek, tehditler savurup yumruk atmaya başladı. Doktor Kara'nın yüzünde darp izi oluştu. A.Ö. özel güvenlik görevlileri tarafından hastaneden çıkarıldı. Polis tarafından gözaltına alınan A.Ö., ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.Darp raporu alan doktor Hüseyin Kara ise, A.Ö. ve M.Ö.'den şikayetçi olduğunu belirterek, yaşadığı dehşet anlarını şu sözlerle anlattı'Yanında olmayan çocuğu için tırnak batması şikayetiyle randevu istedi. Sekreterimiz bu ayın 18'ine randevu verdi. Bunu kabul etmedi, daha erkene istedi. Ben dedim ki, başka verecek randevu yok. Üstelik randevu yok, hastanda yok. Öyle olunca sözlü hakaretlerde bulunmaya başladı. 'Aklınız yerinizde yok mu' gibi laflar etmeye başladı. Ben de, 'Bu şartlarda ben size randevu veremem. Siz başka bir doktorla görüşün' dedim. Kişi hakaret etmeye başladı. Arkasından yarım saat sonra kocasıyla geldi. Biz hasta bakarken kapıyı tekmelediler. Daha sonra hastanenin güvenlik ekibi geldi. 'Doktor bey eşi geldi, yardımcı olalım. Efendi bir adama benziyor' dediler. Bende 'Çağırın' dedim. Eşi ile konuşurken 'Karınız' dedim. 'Karınız' diyemezsiniz, 'Eşiniz' diyeceksiniz' dedi. 'Siz ne diyorsunuz' dedim. 'Bak. Yarın gelir, seni indirim' dedi ve arkasından yumruk sallamaya başladı. Araya güvenlik görevlileri girdi? diye konuştu.

SAĞLIK EMEKÇİLERİ SALDIRILARA KARŞI TEDBİR ALINMASINI İSTEDİ

Edremit Devlet Hastanesi Poliklinik girişi önünde doktorlar ve sağlık çalışanları da saldırıyı kınadı. Sağlık çalışanları adına konuşma yapan Edremit Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Ayhan Ağaoğlu, 'Bugün yine tüm Türkiye'de yaşanan ve seri haline gelmiş ve önüne bir türlü geçilemeyen bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Genel Cerrahi Uzmanı doktor arkadaşımız Hüseyin Kara bir şahıs tarafından ısrarla iki kez darp ve sözlü saldırıya uğramıştır. Biz bu çalışma şartlarımızın düzeltilmesi için defalarca başvurmamıza rağmen, defalarca söylememize rağmen hiçbir düzenleme olmamıştır. Burada işler bize düşmüştür. Kendi kendimizi korumak durumu ile karşı karşıya kalacağız. Biz özveriyle çalışan, günde 70-80 civarında hasta bakan ve canını dişine takarak çalışan insanlarız. Biz sağlık emekçileriyiz. Bu emeklerimizin karşılığı bu olmaması lazım. Arkadaşlarımızın darp edilmesini istemiyoruz. Arkadaşlarımız özveri ile çalışmaktadırlar ama her gün her gün darp, her gün saldırı bizleri bu aşk ve bu şevkten uzaklaştırmaktadır. Biz hekim camiası olarak gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz' dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 15:13

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SAĞLIKTA ŞİDDET VE FİTNE
SAĞLIKTA ŞİDDET VE FİTNE - 8 ay Önce

Birileri yine bir plan içinde, her yerden saldırıyorlar. Her konuda kaos olmasını istiyorlar. Özellikle sağlık alanında yapılan devrimlerden sonra aşımızın da çıkmasıyla birlikte tüm planları bozulan bir kesim "SAĞLIKÇILARI HEDEF ALIYOR. Kesinlikle şiddet gösterenlere taviz vermeden ağır cezalar alması gerekiyor ve özellikle bu şahıslar incelenmelidir. Büyük bir tuzak var sağlıkçıları kışkırtmak isteyen, eylem grev yapılsın diyen bir güruh var. Bunlar tek tek tespit edilmeli ve haklarında yasal işlem başlatılmalıdır. Sağlıkçılar istifa ediyor haberleri artmaya, maaş bahanesiyle hastaneler iş bırakmaya başladı. Buna çanak tutanların kim olduğunu biliyoruz fakat süratle soruşturma açılmalıdır. Şiddet gösterene de, şiddet göstermesine sebep olacak eylemlerde, sosyal medya da fitne çıkaranlarda TESPİT EDİLİP en ağır cezaları alması elzemdir..

Empati
Empati - 8 ay Önce

Şiddete karşıyız hele hele sağlık çalışanlarına yapılmamalı .. Bu işin bir tarafı birde diğer tarafına bakmak isteyen varsa gitsin bir hastaneye sağlıkçıların millete yaptıklarına baksın.Yasa çıktı sağlıkçılar millete ahkam keser oldu nasıl olsa yasa beni koruyor haksız da olsam şikayet eder haklı çıkarım diye zulüm edenler var. Doktor hastaya korona testi yapıyor test çubuğunu o kadar şiddetli ve önü alınmaksızın hasta burnuna sokunca ister istemez hasta isyan ediyor yanında ki eşi ne yapıyorsun sen deyince vay bana hakaret ettin diye dava açıyor. Sonuç test yapılan vatandaşta duyu kaybı

Empati
Empati @Empati - 8 ay Önce

Üç yoruma aynı mesajda cevap veriyorum. Doktor ve Huu nickli yorumcular Doktor olunca adam olunmuyor mu ? Empatiden mahrum mu demek ? Hastasını dövende tecavüz eden doktoruda duyduk ama yorumumda genelleme yapmamıştım. Aydem adlı yorumcu doktor olmadığımı bildiğine göre alnımda yazdığına göre demekki kim provakatör anlaşıldı. Bilmeden yorum yapma ve ortalık karıştıranın sen olduğunu ikimizde biliyoruz. Yorumda ahlaksızlık tavsiye etmedim hastaya yapılan muameleden bahsettim herkesin annesi babasi var biraz sağduyulu olmak zor değil demekki sende şiddet sevenlerdensin. Bir şiddete duyar kasarken başka bir şekilde şiddet gösteriyorsunuz. Buda sizin iki yüzlülüğünüzü ortaya koyuyor

Huuu
Huuu @Empati - 8 ay Önce

Çok istiyorsan Dr ol 24 saatuyumadan hasta bak para lama kardeş

Doktor
Doktor @Empati - 8 ay Önce

Hiç hastasını darp eden hekim haberi görmedik, empati sözlü şiddet zaten haber olmuyor

Aydem
Aydem @Empati - 8 ay Önce

empati git işine sen doktor olamamış bir eziksin provakatörlük yapma burda

Algı Operasyonu
Algı Operasyonu - 8 ay Önce

Şiddete hayır ve kesinlikle önlemler artırılmalıdır. Gelelim aşağıdaki şiddetçi sağlıkçılara, şiddete karşıyım ayağına duyar kasıyormuş gibi yapıp, gösterilen şiddeti eleştirmekle ilgili konuyu bile siyasete bağlayıp bakana laf atıyor, sağlıkta yasa çıkartmasına rağmen yasa yok diye iftira atanlar var, araya maaş-zam katanlar var (hdpkk), yani anlamıyorum bilerek yapıyorsunuz onda hem fikiriz de bir siz mi uyanıksınız algı çalışmalarınızı görmüyor muyuz ? Konuyu siyasete çevirerek ne yapmaya çalıştığınızı anlamıyor muyuz ?

AD
AD - 8 ay Önce

cezalar arttırılmalı

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 8 ay Önce

Bizde sekreter diyo mhrs den al randevu diye. Bunlar iyilik yapıp randevu vermiş. Madem erkene istiyorsun paşalar gibi özele gidip yaptıracan

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 8 ay Önce

Adam diyiyorya eskiden haciz geliyordu. Şimdi sağlıkçı dövüyoruz. Ve bunu özgülük sayıyor dünyanın en medeni toplumuyuz.
Yiyiyorsa hakimi yada savcıyı darp etsin.
Koskoca devlet kendi memurunu korumaktan acizse diyecek birşey yok.

Mustafa
Mustafa - 8 ay Önce

Sağlıkçılar hakkımız ödenmez durmak yok devam

a.g
a.g - 8 ay Önce

herşey paralı olmalı ki değeri bilinsin. bedava sağlık hizmeti olmamalı. çözüm bu. böylece her iki taraf da memnun olur...


SIRADAKİ HABER