CHP’li Kasap’ın iddiası: Kütahya’da sağlık çalışanlarından yemek ücreti alınıyor

CHP Kütahya Milletvekili Dr.Ali Fazıl Kasap, Kütahya’da koronavirüsle mücadele eden 100’e yakın sağlık çalışanının kendilerini izole etmek için 60 gündür evlerine gidemedikleri için zorunlu olarak misafirhanelerde kaldıklarını, ancak bu süreçte sağlık çalışanlarının yemeklerinin ve ulaşım giderlerinin ücretli olmasının kabul edilemeyeceğini söyledi

CHP’li Kasap’ın iddiası: Kütahya’da sağlık çalışanlarından yemek ücreti alınıyor

Kasap, Kovid-19’la mücadele eden kahraman sağlık çalışanlarının yemeklerinin ve ulaşım giderlerinin ücretsiz olması gerektiğini belirterek şöyle dedi:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

“Gece gündüz demeden Kovid-19 virüsüne karşı mücadele eden ve 60 gündür evine dahi gitmeden zor şartlar altında görev yapan tüm sağlık çalışanlarının hem yemek hem de ulaşım giderleri ücretsiz karşılanmalıdır. Bugün sağlık çalışanlarına ödenen tavan ücret farkının yaklaşık 1.000 TL’si sırf bu yüzden yemek ve ulaşım giderlerine harcanmaktadır. Türk Sağlık-Sen Kütahya Şube Başkanı Hasan Gök de aynı konuda açıklama yaptı ve sağlık çalışanlarından yemek ücreti alınmaması gerektiğini söyledi.”

Konu hakkında açıklamasına devam eden Kasap “Sağlık çalışanlarımızı sadece alkışlamamız yetmez aynı zamanda bu zor şartlar altında görev yapan sağlık çalışanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmalı ve sorunları çözmeliyiz. Buradan tüm yetkililere sesleniyorum, bu sorunu çözelim ve sağlık çalışanlarımızın yanında olalım” diye konuştu.

Kaynak:yenikütahya.com

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çoban Hikayesi
Çoban Hikayesi - 1 yıl Önce

Chp nin tek derdi fitne ve iftiradır. Bir gün gerçekleri söylese bile inanılmayacak hale getirdi kendisini çünkü iftira ve yalanlarından dolayı ödedikleri tazminatın haddi hesabı yok.

SIRADAKİ HABER