CHP'li Şahin: 'Üniversite hastaneleri iyi yönetilmiyor'

CHP'li Şahin: 'Üniversite hastaneleri iyi yönetilmiyor'

CHP'li Şahin: 'Üniversite hastaneleri iyi yönetilmiyor'. CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, üniversite hastanelerinin iyi yönetilmediğini öne sürdü.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Şahin, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, üniversite hastanelerinin "Zarar ediyor" denilerek kötülendiğini savundu.

Nitelikli insan kaynağının yetiştiği eğitim kurumları olan üniversite hastanelerinin iyi yönetilmediğini iddia eden Şahin, sorunların çözümüne ilişkin önerilerini paylaştı.

Şahin, üniversite hastanelerinde de kamu hastanelerinde olduğu gibi gider esaslı bütçe uygulamasına geçilmesi gerektiğini belirtti.

Üniversite hastanelerinde personele ödenen denge tazminatının, diğer kurumlarda olduğu gibi Hazine ve Maliye Bakanlığınca özel bütçeden karşılanmasını isteyen Şahin, tıbbi malzeme alımında merkezi satın alma sağlanması, üniversite hastanelerine yeterli kadrolu eleman tahsisi yapılması, Sağlık Uygulama Tebliği'ndeki fiyatların, üniversite hastanelerinde gerçekleştirilen nitelikli ve komplike işlemler dikkate alınarak revize edilmesi, üniversite hastanelerine gerekirse fazla katsayı uygulama imkanı tanınması önerilerinde bulundu.

Üniversite hastanelerinin sağlık sistemi içindeki yerinin net olarak belirlenmemesi ve sağlık hizmeti verirken kendilerine özgü bir kanunlarının olmayışının da yapısal bir sorun olduğunu söyleyen Şahin, sağlık hizmeti, eğitim ve araştırmayı birbirinden ayırmaksızın ihtiyacı karşılayacak yasal düzenleme yapılması gerektiğini ifade etti.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankara
Ankara - 6 ay Önce

Evet iyi yönetilmiyor. Eski Zekai Tahir kıraathane ekibi eskiden Bira içer, Pavyona gider, paralı kumar vs işte....Şimdi bunlar dindar oldu, sözde alnı yere geliyor ama milletin hakkına giriyorlar...Çeşitli dini gruplara girdiler yönetici oldular ama kafa aynı kominist kafa, sol kafa,,, alınlar menfaat için mi ne için yere geliyor acaba? Bunlara fırsat verilmemeli.

ferhat
ferhat @Ankara - 6 ay Önce

İyi yapıyorlar,sizde körmü gözünüz oy vermeseydiniz.

SIRADAKİ HABER