CHP'den sağlıkçılara şiddete tepki: Sorumlu Sağlık Bakanı'dır

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Devlet Hastanesi'nde görevli Op. Dr. Hüseyin Kara'nın, hasta yakını tarafından şiddete uğramasına tepki göstererek, "Saldırıların esas sorumlusu meslektaşlarını performans sistemi altında çalışmasını teşvik eden, artan saldırılara sadece tweet atarak tepki gösteren Sağlık Bakanı'nın bizatihi kendisidir" dedi.

CHP'den sağlıkçılara şiddete tepki: Sorumlu Sağlık Bakanı'dır

CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Devlet Hastanesi'nde görevli Op.Dr. Hüseyin Kara'nın bir hastaya geç randevu verdiği için, hastanın yakını tarafından şiddete uğramasına tepki gösterdi.

Aytekin, yaptığı yazılı açıklamada, şiddet uygulayanların gerekli cezayı alması gerektiğini belirtti.

Aytekin'in konu ile ilgili yazılı açıklaması şöyle:

"YASA SAĞLIKÇIYI DEĞİL, SALDIRGANI KORUYOR" 

Sağlıkçılara yönelik şiddet olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Hakları elinden alınan doktorlar, maaşları düşürülen doktorlar bir yandan istifa ediyor. Bir yandan ise istifa eden doktorların yerine atama yapılmıyor. Giden doktorların hastaları kalan doktorlara ekleniyor. Dolayısıyla doktorların iş gücü artıyor. Sağlık emekçileri, hizmetin her basamağında saldırıların odağı oluyor. Ya hemşire ya acil tıp teknikeri, ya doktor, ya radyoloji teknikeri fark etmeksizin bu sistemin mağduru haline geliyor. Sağlıkta şiddet yasasını övüne övüne  anlatıyorlar, bugün görüyoruz ki yasa sağlıkçıyı değil, saldırganı koruyor. Bu şiddet olaylarının failleri isim değiştiriyor. Ancak saldırıların esas sorumlusu meslektaşlarını performans sistemi altında çalışmasını teşvik eden, artan saldırılara sadece tweet atarak tepki gösteren Sağlık Bakanı'nın bizatihi kendisidir.

"SALDIRGANLAR ADİL BİR ŞEKİLDE YARGILANMALI"


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Yaşanan son saldırılardan birisi maalesef Balıkesir Edremit'te yaşanmıştır. Edremit Devlet Hastanesinde görevli Op.Dr Hüseyin Kara'nın bir hastaya geç randevu verdiği için, hastanın yakını tarafından şiddete uğramasına kabul edilemez bir insanlık dışı bir olaydır. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yine Edremit Devlet Hastanesinde görevli Dr. Nurcan Özaslan saldırıya uğramış ve parmakları kırılmıştı. O gün de tepki gösterdik bugün de gösteriyoruz. Saldırganların adil bir şekilde yargılanmalarını ve hak ettikleri cezayı almalarını temenni ediyoruz.

Sağlıkçılar şiddete uğrarken, Sağlık Müdürlükleri olaylara kayıtsız kalıyor. Davalara müdahil olmuyor. Sağlıkçılar uğradıkları saldırılara kendini koruma psikolojisiyle tepki vermeye kalksa anında açığa alınıyor, haklarında işlem yapılıyor. CİMER'e kendileriyle ilgili şikayet iletildiğinde haklı haksız durumuna bakılmaksızın kendilerinden savunma yapmaları isteniyor. Açığa alınıyor.

"ÜLKE, NİTELİKLİ GÖÇ VERİYOR. ESERİNİZLE GURUR DUYUN SAYIN SAYIN KOCA”

Ülkede doktorlar yaşanan şiddet olaylarından, hak ettikleri maaşı alamadıklarından dolayı göç etmek istiyor. Dil kurslarında doktorlara özel sınıflar açılıyor. Pandeminin ilk dönemlerinde balkonlardan doktorları alkışlıyorlardı.  Doktorlar gidiyor, Ülke nitelikli göç veriyor. Eserinizle gurur duyun Sayın Sayın Koca. Şimdi kendi kendinizi avuçlarınızı patlamasına kadar alkışlayabilirsiniz."(Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2022, 08:53

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Açık Sözlü Sağlıkçı
Açık Sözlü Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Muhalefetin abd'den aldığı talimatla devletimizi ve kurumları lekemeye çalışıyor. Bunun farkındayız ama ona oy verenler 20 yılda defalarca seçim kaybedipte hala peşinde takılanlar, askerimize milletimize haince kurşun sıkan hdp ile ortak olmasına kızmayanlar ve devletimizi yıkmaya çalışanlarla ortak hareket ettiğini görmeyenler UTANMIYOR MU ? Biz bu yüzden mi milyonlarca şehit verdik. Binlerce yıldır savaş yaptık bu yüzden mi bastığımız topraklarda şehit kanı dururken bunlar gibilerine fırsat veriyorsunuz.

Niğdeli Sağlıkçı
Niğdeli Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Klasik chp zihniyeti ve onun yancısı cumhuriyet fitnelerin merkezidir. Her hizmete kulp bulurlar. Herşeye karşıdırlar asla takdir etmezler. Onlar için kaos her konuda geçerlidir. Hatta gökten taş yağsa onuda ak parti yapmıştır. Her konu her olayın ucu Erdoğan'a dayandırılır. Çözüm önermezler sadece yalan ve iftira uydururlar iddiaları asılsız çıkınca da asla özür dilemezler.

Kişi Kendinden Bilir İşi
Kişi Kendinden Bilir İşi - 1 hafta Önce

Kaçak yapı ustası ve valiye saygısızlık yapabilecek kadar çıldıranlar bakanı şiddetten sorumlu tutuyor. Üzülüyorum bunların taraftarlarına, oy verdikleri villalarda yaşayıp sizlere solculuk taslıyorlar. En büyük şiddeti 35den fazla tcz ve tcvz davalarında kendileri yapmıştı

SAĞLIKTA ŞİDDET VE FİTNE
SAĞLIKTA ŞİDDET VE FİTNE - 1 hafta Önce

Birileri yine bir plan içinde, her yerden saldırıyorlar. Her konuda kaos olmasını istiyorlar. Özellikle sağlık alanında yapılan devrimlerden sonra aşımızın da çıkmasıyla birlikte tüm planları bozulan bir kesim "SAĞLIKÇILARI HEDEF ALIYOR. Kesinlikle şiddet gösterenlere taviz vermeden ağır cezalar alması gerekiyor ve özellikle bu şahıslar incelenmelidir. Büyük bir tuzak var sağlıkçıları kışkırtmak isteyen, eylem grev yapılsın diyen bir güruh var. Bunlar tek tek tespit edilmeli ve haklarında yasal işlem başlatılmalıdır. Sağlıkçılar istifa ediyor haberleri artmaya, maaş bahanesiyle hastaneler iş bırakmaya başladı. Buna çanak tutanların kim olduğunu biliyoruz fakat süratle soruşturma açılmalıdır. Şiddet gösterene de, şiddet göstermesine sebep olacak eylemlerde, sosyal medya da fitne çıkaranlarda TESPİT EDİLİP en ağır cezaları alması elzemdir.

SIRADAKİ HABER