Çay Silah Sayıldı, Cezayı Sağlıkçıya Kestiler

Saldırıya uğrayan arkadaşını kurtarmaya çalışırken darp edilen sağlık memuru, silah sayılan çay yüzünden cezalandırıldı.

Çay Silah Sayıldı, Cezayı Sağlıkçıya Kestiler
Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışan sağlık mumuru Bülent Akdemir, 4 yıl önce hasta yakınlarının saldırısına uğrayan hemşire arkadaşını korumaya çalışırken elindeki çayı saldırganların üzerine döktüğü gerekçesiyle 100 gün hapis cezasına çarptırıldı.

‘KAÇIRILMAK İSTENDİM’

Hapis kararı kamu yararına çalıştırma cezasına çevrilirken şimdi Covid-19 servisinde çalışan Akdemir, okul veya cezaevi gibi bir kamu kurumunda görevlendirilecek. Karara tepki gösteren Akdemir, “Darp edildim, hasta yakınları ve oradaki insanlar müdahale edip beni adamların elinden kurtardı. Aynı günün gecesi bu kişiler tarafından kaçırılmak istendim. Asıl saldırgan mahkemeye bile çıkmadı. Cezayı ben aldım” diye konuştu.

Kendisini silahla tehdit eden Ş.U. adlı kişinin mahkemeye bir türlü çıkarılmadığını belirten Akdemir, şöyle konuştu: “İki darp raporum ve iş görmez raporum var. Bu kişiler kamera kaydına rağmen bir türlü mahkeme karşısına çıkarılamadılar. İki ayrı mahkeme görüldü. 2 bin lira para cezası aldılar. 4 yıl geçti ve sonuç alamadım. Olay sırasında bu kişilerin üzerine çay döküldüğü için hâkim de bu çay dökülme olayını silah olarak gördü, bana 100 gün hapis cezası kesti. Bu ceza kamu yararına çalıştırma cezasına çevrildi. Ben neticede bir kamu görevlisiyim, pandemide Covid servisinde çalışıyorum. Ama bir okul veya cezaevinde görevlendirileceğim muhtemelen.”

Sosyal medyadan da karara tepki gösteren ve yaşadıklarını bir video ile anlatan Akdemir, büyük bir hukuksuzluk ve hak gaspı yaşadığını belirterek “Lütfen bana destek olun” çağrısında bulundu.

Kaynak: cumhuriyet


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 10:50

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
selma
selma - 2 hafta Önce

eyyy çay,sen nelere kadirmişsin meğer

Att
Att - 2 hafta Önce

Nefsi müdafa diye birşey yok mu arkadaş.? Yazık düştüğümüz hale. Bu nedir şimdi?

Gelişmemiş 3. Dünya ülkesi
Gelişmemiş 3. Dünya ülkesi - 2 hafta Önce

Bu hakimleri ABD, Avrupa mahkemelerine staja gönderin biraz adalet öğrensinler. Tabi oradakiler torpille atanmıyor sınavla atanıyor.

HÜSEYİN BOZ
HÜSEYİN BOZ - 2 hafta Önce

ALLAH YARDIMCIN OLSUN...

Khm
Khm - 2 hafta Önce

Kanun yalnız biz fukaralar için var O da cezalandırırken sade .Ahmed Arif

DOĞRUCU
DOĞRUCU - 2 hafta Önce

Torpille hakim savcı olunca böyle oluyor.

SIRADAKİ HABER