Çakarlı araç denetiminde iki ambulansa ceza

İstanbul'da polis, usulsüz çakar ve siren bulundurarak emniyet şeridini kullanan araçlara yönelik denetim yaptı. İçinde hasta bulunmadığı halde emniyet şeridini kullanan ve tepe lambası açık olan 2 nakil ambulansı sürücüsüne ceza kesildi.

Çakarlı araç denetiminde iki ambulansa ceza


İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, D-100 karayolu Altunizade mevkii Boğaziçi Köprüsü istikametinde oluşturulan kontrol noktasında çakar kullanan araçları durdurdu.

Sürücülerin emniyet şeridini ihlal edip etmediği de denetlendi.

1 Kasım 2019 tarihinden itibaren sivil sürücülerin araçlarına çakar lamba takması ve kullanmasının yasaklanması nedeniyle yasağa uyulup uyulmadığı kontrol edildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Denetimler sırasında içinde hasta bulunmadığı halde emniyet şeridini kullanan hasta nakil ambulansı sürücüsüne bin 339 lira ceza kesildi. Yine içinde hasta bulanmayan başka bir hasta nakil ambulansı sürücüsüne 144 lira cezai işlem uygulandı.

Bir Gün

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
objektif dr
objektif dr - 1 ay Önce

Anlamsız ceza, Emniyete bir türlü anlatamadık, ambulansın en kıymetli zamanı, BOŞKEN hastaya ulaşmaya çalıştığı zaman dilimidir, hastayı aldıktan sonra müdahele başlamış olur ve daha az kıymetlidir, ilkine göre... Ama gel de anlat....!!!!!!!

SIRADAKİ HABER