Birecik'teki saldırıda gözaltı sayısı açıklandı

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin Birecik Devlet Hastanesi'nde 8 personelin yaralandığı şiddet olayıyla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Birecik'teki saldırıda gözaltı sayısı açıklandı

Şanlıurfa Valiliği'den Birecik'teki sağlıkta şiddet olayıyla ilgili adli süreç hakkında bilgi geldi. Maske uyarısı sonrası hastanede adeta terör estiren bir grup 8 güvenlik görevlisini yaraladı. Olayın ardından başlatılan soruşturma ve inceleme sonrası 5 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi. Konuya dait açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin "Birecik Devlet Hastanemizde yaşanan olaya karıştıkları tespit edilen 5 kişi gözaltına alınmıştır. Adli soruşturma Birecik Başsavcılığı’mızca yürütülmekte olup, konu Valiliğimizce de yakından takip edilmektedir. Menfur saldırıda yaralanan arkadaşlarımıza Allah'tan şifa diliyorum" dedi.
 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 ay Önce

Geçmiş olsun birecik geçmiş olsun sağlık camiası geçmiş olsun türkiye
menfur saldırılar için caydırıcı cezalar gelmediği müddetçe sağlık tesislerinde çalışan personeller asli görevlerini yapamaz duruma gelmiştir,
insanların anayasal hakk olan can güvenliği güvence altına alınmış iken ancak sağlık çalışanların can güvenliği ile ilgili tereddüt yaşanmaktadır,
devletin hükümetin ivedi olarak caydırıcı cezalar getirmesi lazım mülki ve idari erklerin de bu olaya karşı her türlü tedbiri alması lazım ve işin takipçisi olup bu olayı yapana destek olacak gerek siyasi gerek bölgesel göçlere karşı hukuki zeminde mücadelelerini sürdürmeleri gerekmektedir.

SIRADAKİ HABER