Biontech ile ilgili yeni gelişme! Bakan Koca: Cuma günü normal hızımıza dönüyoruz

Biontech ile ilgili yeni gelişme! Bakan Koca: Cuma günü normal hızımıza dönüyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artan koronavirüs vakalarının Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının gündemi olduğunu belirterek, "Riske karşı gerekli tedbirleri almak, içten içe korktuğu halde hastalık yokmuş gibi davranmaktan daha kolaydır. Zor kazandığımız iyi alışkanlıklarımıza geri dönmeliyiz" dedi. Koca, "Biontech'in üretiminde yaşanan aksama sebebiyle ülkemize sevkiyatında 31 Temmuz- 3 Ağustos arası, 4 gün azalma oldu. Aşılarımız dün gece gelmeye başladı. 13 milyon doza yakın aşımızı pazartesi gününe kadar teslim alacağız. Cuma günü normal hızımıza dönüyoruz. Durumu anlayışla karşılayan halkımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 18:08

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
sema
sema - 2 ay Önce

ALLAH devletimize zeval ermesin.

SAĞLIK ENDÜSTRİLERİ BAŞKANLIĞI
SAĞLIK ENDÜSTRİLERİ BAŞKANLIĞI - 2 ay Önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı’nda, ‘Sağlık Endüstrileri Başkanlığı’ kurulacağını açıkladı. Yeni kurulacak ve cumhurbaşkanlığına bağlı olacak bu başkanlık, tıbbi cihazlar ve ilaçlar gibi sağlık endüstrisine dair ürünleri kapsayacak

https://www.dentiss.com/saglik-endustrileri-baskanligi-kuruluyor-y2895.html

Bu haberde geçen "Sağlık Endüstrileri Başkanlığı" ile ilgili yeni gelişmeler var mı?

İnşAllah en kısa sürede faaliyete geçer. Böylesi bir başkanlık Savunma Sanayii'ndeki başarıları sağlığa taşıyabilir. Milli ilaç cihaz ve aşı geliştirmemiz şart.

milli sağlık endüstrisi
milli sağlık endüstrisi @SAĞLIK ENDÜSTRİLERİ BAŞKANLIĞI - 2 ay Önce

Beğenmeyenlere sormak lazım, Milli Sağlık Endüstrileri için, Cumhurbaşkanlığımıza bağlı bir Başkanlığın kurulmasını mı beğenemediniz? Neyini beğenemediniz? Yerli milliye mi itirazınız var? Hantallığı bitirerek, milli sağlık sanayisini şaha kaldıracak bir kuruma mı? Her şey ithal olsun diyenlerden misiniz?

yurdum
yurdum - 2 ay Önce

sen tarih verme sayın bakan

SIRADAKİ HABER