BİM’den ‘kolon kesme’ iddialarına yanıt

BİM’den ‘kolon kesme’ iddialarına yanıt

İzmir’de 6.9 şiddetinde meydana gelen depremde ilk üç katı çöken ve yan yatan Bayraklı ilçesindeki Yılmaz Erbek Apartmanı’na ilişkin dev perakende zinciri BİM’in kolonları kestiği iddia edilmişti.

Söz konusu iddialara ilişkin BİM’den açıklama geldi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Açıklamada, "İzmir'in Bayraklı ilçesindeki Yılmaz Erberk apartmanının zemin katında bulunan mağazada, BİM tarafından herhangi bir taşıyıcı, kolon, duvar kırımı veya kesiminin yapılmadığı" ifadeleri kullanıldı.

BİM'den yapılan açıklama şöyle:

"İzmir’ de 30 Ekim Cuma günü meydana gelen deprem tüm Türkiye’yi üzüntüye boğmuştur. Bu afette yaşamlarını yitirenlere Allah’ tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bayraklı ilçesindeki Yılmaz Erbek Apartmanı’nın, zemin katında yer alan BİM mağazasında yapılan tadilatlar nedeniyle yıkıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. tarafından binanın statiğini değiştirecek herhangi bir taşıyıcı, kolon, duvar kırımı veya kesimi kesinlikle yapılmamıştır.

Mağazamıza Bornova Belediye ve Bayraklı Belediye Başkanlıkları tarafından yapılan denetimler sonrasında hiç bir olumsuz bulguya rastlanmayarak ruhsat verilmiştir.

Bu asılsız iddia ve iftiraları öne sürenler hakkında tüm yasal haklarımızı kullanmakta kararlı olduğumuzu değerli kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER