Bekçi Maaşı Ebe-Hemşire Maaşını Geçti

Bekçi Maaşı Ebe-Hemşire Maaşını Geçti

Eşi Çalışmayan,  6 yaşından küçük 2 çocuğu olan, lisans mezunu göreve yeni başlayan bir bekçi 2020 Ocak ayında 4.950 lira maaş alacak.

Aynı şartlarda göreve yeni başlayan  bir  hemşire ise tüm ek ödeme ve döner sermayeler dahil 4 bin 600 lira maaş alacak. 

Sağlıkta hekim dışı personellin maaşları son 10 yıldır git gide eriyor. 

Bundan  15 sene önce hemşire maaşları polis ve asker maaşlarından fazla, 10 sene önce aynı, bugün ise sağlık çalışanlarının maaşları bekçilerinde altında .

Eskiden öğretmen, polis asker maaşları ile kıyaslanan sağlıkçı maaşları bugün bekçi maaşları ile kıyaslanıyorsa bunun elbeltte düşünülmesi gereken çok yönü var. Günümüzde hemşire ile polis asker maaşı kıyaslanması geride kalmış, doktor ile polis asker maaşı kıyaslanmaya başlamıştır. 

Sağlık Çalışanlarının çok büyük kısmı sabit üstü ek ödeme alamazken yine birçok kısmı  nöbet parasıda alamıyor. Sağlıkta son yıllardaki yanlış işlerin faturaları sağlık çalışanlarına kesiliyor. Hastaları memnun ettiğimiz kadar sağlıkçılarımızı memnun edemedik. 

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
vefa
vefa - 7 ay Önce

nihayet güzel bir haber yaptınız,işte bunu vurgulamaınız lazım sağlık net,özlük haklarımızı dilendiriniz kşimsenin haberi yok halimizden

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI @vefa - 7 ay Önce

bunun vebali hala sağlık sene üye olup yetki veren tüm sağlık personelidir.

neönemivar
neönemivar - 7 ay Önce

Sağlık bakanlığında doktor ve yöneticiler haricinde diğerleri üvey evlat, yemekhanelerde , dinlenme odalarında mesaiye giriş çıkışlarda bile ayrım var, kimse hekim arkadaşlarımız ve yöneticiler hakettiklerini almasın demiyor ancak insani ihtiyaçlarda bile ayrıma gidiliyorsa bunda sıkıntı var demektir. Hemşire arkadaşlar ise biraz da suçu kendilerinde arasınlar yıllardır kendilerine bir katkısı olmayan sendika da hala niye duruyorlar anlamış değilim.

Bayram
Bayram - 7 ay Önce

Evet sendikalar dinliyoruz sizi

attci
attci - 7 ay Önce

yıllardır herseyi biz yaptık diyen malum sendika ne diyecek bu konuda...Yorum beklıyoruz

memur06
memur06 - 7 ay Önce

YAZIKLAR OLSUN! BU MESLEGİ BU HALE DÜŞÜRENLERE

SELİMCAN
SELİMCAN - 7 ay Önce

NERDEEEENNNNNN NEREEEEYEEEEEE :)))))))))))))))))))))))))))))))))))) SAYGILARIMLA.

ali veli
ali veli @SELİMCAN - 7 ay Önce

maydanoz. saygılarımla

Murat
Murat - 7 ay Önce

Şehir hastanelerini yaptıran sağlık personelidir.Döner sermayelerini feda ettiler

Maay
Maay - 7 ay Önce

Bekçiler hükümetin elamanları, hemşireler halkın arasından atanıyor.Hükümetin elemanlarının bir farkı olmalı, okulun değil bağlılığın önemli olduğu bir zamanda.


SIRADAKİ HABER