Bazı yerlerde sağlık personeline ceza kesildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün yaptığı açıklamada "Bütün sağlık çalışanlarının muafiyeti var" demişti. Ancak uygulamada kolluk kuvvetleri bugün bazı yerlerde sağlık personeline ceza kesti.

Bazı yerlerde sağlık personeline ceza kesildi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada "Bütün sağlık çalışanlarının muafiyeti var" demişti. Ancak dün son dakika yapılan düzenlemeler nedeniyle sorunlar oluştu.

Sorun yaşayanlardan birisi de sağlık personeli oldu. Sağlık personeli, daha önceki dönemlerde, sadece kurum kimlik kartıyla işe gidebiliyordu.

Kolluk kuvvetleri bazı yerlerde "görev belgesi" olmadığı için sağlık personeline tutanak tutup, ceza yazdı. Görevlerine giderken cezayla karşılaşan sağlık personeli yaşanan sorunun çözülmesini talep etti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 


Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2021, 09:17

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet VAROL
Mehmet VAROL - 1 hafta Önce

Sağlık personelinde esnek mesai yok , yani emniyet personeli gibi sağlıkcılarda da tam mesai var, bizde görev kağıdı olmaz. Görev kağıdı esnek mesai yapan kamu kuruluşları için düzenlenir. Biz sürekli görevdeyiz kimlik yeterli olur.

el cevap
el cevap @Mehmet VAROL - 1 hafta Önce

yazıklar olsun, bunu bile beceremediniz.

attci
attci - 1 hafta Önce

arkadaş adam sağlı calısanı, işte 4 duvar arasında hastayla idareyle kafası karısık, evde 4 duvar arasında ev eş çoluk cocuk sıkıntısı E bu adam dışarı cıkıp kafasında manevi sıkıntıyı atamayacaksa BU ADAM ROBOT MU zannettsin kendisini...

Personel
Personel - 6 gün Önce

Sağlık personeli de sadece görev yeri ve ikametgahına gitsin gelsin başka yerlerde gezmesin o zaman bazı sağlıkçılar çocuğunu annesine bırakmaya gidemezken bazıları kimliği gösterip geziyor

SIRADAKİ HABER